09 Kasım 2010 02:42

Ödemiş'te, Kula yenilgisinin faturası çıkarıldıBölgesel Amatör Lig 9. Grup’un puansız ekibi Kulaspor’a deplasmanda yenilerek sarsılan Ödemiş Belediyespor’da yönetim kötü gidişatın önüne geçmek için bir dizi kararlar aldı. Tüm futbolculara 500 TL ceza kesilirken, orta saha oyuncusu Cengiz Arslan’ın kulüple ilişiği kesildi. Futbolculardan İlker Terlemez ve Samet Sami Bank’ın da yazılı şekilde uyarılmasına karar verildi.

Dün öğle saatlerinde Başkan Bekir Keskin başkanlığında toplanan yönetim kurulu kulübün genel değerlendirmesini yaparak futbol takımının Bölgesel Amatör Lig’deki ilk 5 haftadaki durumunu görüştü. İki saat süren toplantı sonrasında oybirliği ile alınan kararları basın sözcülerinden Ahmet Balcılar belediye toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyuyla paylaştı.

Salı Günleri Toplanan Yönetim Dün Toplandı, Toplantı İki Saat Sürdü
Kulüp ve Belediye Başkanı Bekir Keskin başkanlığında yerleştirilmeye çalışılan kurumsallaşmadaki gelişmenin ortada olduğunu söyleyen Balcılar şöyle devam etti: “Kurumsallaşma yolundaki gelişimin sportif başarılara da yansımasını geçen yıl elde ettiğimiz şampiyonlukla olduğu gibi tüm Ödemişliler adına yönetim kurulu olarak teknik heyet ve sporcularımızdan bekliyoruz. Sportif başarının sağlanması hususunda beklentilere cevap verilmemesi halinde bazı kararlar ve tedbirlerin alınması zaman ihtiyaç haline gelebiliyor.
Bu anlamda teknik heyet ve futbol şube sorumlularının görüş ve önerileri ve son haftalarda alınan sonuçlar birlikte değerlendirildiğinde, futbolcularımıza 500’er TL ceza kesilmesine karar verilmiştir. Bu ceza yıl sonunda tahsil edilmek üzere verilmiş olup futbolcuların diğer ödemelerine yansımayacaktır. Ayrıca ‘Bay’ geçeceğimiz haftaya kadar olan ikisi içeride üç maçtan 7 puan alınması halinde cezanın tekrar gözden geçirilebileceği hususunu da belirtmek gerekir.”

Cengiz Yollandı, İlker Ve Samet Uyarıldı
Balcılar, ayrıca “Futbolcularımızdan Cengiz Arslan’ın takımımızla ilişiğinin kesilmesine, yine futbolcularımızdan Samet Sami Bank ve İlker Terlemez’in uyarılmasına karar verilmiştir. Alınan kararlar oybirliği ile alınmış olup yönetim kurulu olarak Ödemiş Belediyespor’un başarısı için çalışmaların sürdürüleceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.

Hakeme İsabet Eden Pet Şişe İçin Savunma İstendi
4. haftada Saracoğlu Stadı’nda oynanan Gaybiefendispor karşılaşmasının son dakikalarında sahaya atılan ve yardımcı hakeme isabet eden pet şişe ile ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nun kulüpten savunma istediğini belirten Balcılar, “Bu durumla ilgili yazı elimize henüz ulaştı. Kulübümüzde savunma isteniyor. Biz taraftarlarımızdan daha bilinçli olmalarını ve sahaya yabancı madde atmamalarını istiyoruz. Aksi takdirde saha kapatma, seyircisiz oynama gibi cezalarla karşı karşıya kalabiliriz. Bu nedenle taraftarlarımızın centilmence takımımızı desteklemeleri gerekiyor” dedi.

HABER-FOTOĞRAF: BAŞAR UÇAR

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus