14 Aralık 2011 01:28

Nişantaşıspor: Hakemlerce mağdur edildikİstanbul 1. Amatör Lig 7. Grup’ta oynanan  ve ev sahibi ekibin 3-1’lik galibiyetiyle sonuçlanan Yeşilköyspor-Nişantaşıspor karşılaşması sonrası Nişantaşıspor resmi bir yazıyla karşılaşmanın hakemlerini TFF İstanbul  İl Başkanlığı ve TFFHGD İstanbul Şubesi’ne şikayet etti.
Şişli temsilcisinden yapılan yazılı açıklamada, “Hakemler tarafından mağdur edildik” denilirken hakemin saha komiserine, Nişantaşılı yöneticileri göstererek, ‘At lan bu soytarıları’ dediği öne sürüldü.
Nişantaşıspor Genel Kaptanı Fatih Kopmazkaya’nın imzasıyla yayınlanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

İstanbul 1. Amatör Lig 7. Grup’ta mücadele eden futbol takımımız 11.12.2011 günü saat 12:30’da başlayan Yeşilköyspor maçında hakemler tarafından maalesef çok mağdur edilmiştir. Hakemler başlangıç düdüğünden itibaren tüm takdir haklarını diğer takım lehine kullanmış, her ikili mücadele sonrası takımımıza sarı kartlar çıkararak takımımızın mücadelede etmesi alenen sabote edilmiştir. Ne ilginçtir ki taraflı tarafsız herkesin kanısıyla, sert futbol oynayan takımın rakip takım olması aşikarken üç oyuncu değişikliğimizi de darbeye bağlı sakatlıklar nedeniyle zorunlu olarak yapmak zorunda kaldık.

'Hakemler bizi mücadele edemez hale getirdi'
Maçın son 20 dakikasına kadar 1-0 önde olan takımımız sahada iyi niyetine inanmadığımız, gerek futbolcularımıza gerekse kulübedeki teknik heyetimize karşı agresif tutumlar sergileyen Hakem ve yardımcıları tarafından yukarıda da belirttiğimiz üzere mücadele edemez hale getirilmiş, 10 dakika içinde 3 gol yememize neden olmuştur.

'Emniyet güçlerini geri gönderdiler' 
Maç Başlamadan ve maç devam ederken 155 polis hattı aranmış ve maçtaki gergin durum kendilerine anlatılmış ancak gelen ekip otosu ve polisler bir şekilde ihtiyaç olmadığı söylenerek stattan gönderilmişlerdir. Gerektiğinde polis güçleriyle yapılan telefon görüşmelerinin dökümleri sunulabilir.

'Kalecimize maç boyu küfredildi' 
Maç berabere olduğunda ve her gol sonrası rakip takım seyircileri sahaya girmiş uzak kale arkasının kapısı açık olduğundan (veya kısmen tellerin açıklığından) yaşları 10-13 arasında olan Türkiye’mizin geleceği olan minik kardeşlerimizin saha çizgilerini geçip sürekli, 1970 doğumlu tecrübeli kalecimiz Mustafa Uçar’a galiz küfürler etmiş, görevliler geldiğinde dışarıya kaçmak suretiyle sürekli tacizde bulunmuşlardır. Tüm  uyarılarımıza rağmen o kapı bir türlü kapatılmamıştır.

'Hakemler 5 puana mal oldu' 
27.11.2011 tarihinde oynadığımız  Yıldıztabya maçında da bu zihniyetteki hakem heyeti tarafından takımımızın 2 puanı adeta gasp edilmiş ve gözlemci raporlarıyla da bu hakemler ceza almışlardır. Belki yine gözlemci raporlarıyla bu hakem heyeti de ceza alabilir ama bizim son 3 haftada takımımız şampiyonluk mücadelesi verirken raporlarla da sabit hatalarla takımımızın 5 puan kaybının takımımız futbolcuları, teknik heyetimiz ve camiada yarattığı derin elem ve başımıza gelen bu hatalar sebebiyle bizleri endişeye sevk etmiştir.

'Dokunun da lan bana yakayım sizi' 
Maç bittiğinde gayrı ihtiyari fair play kuralları dahilinde birkaç yöneticimiz hakemin ellerini sıkmış ve canı yanmış insan psikolojisi ile gayet kibar ve tolere edilebilir üslup ile ‘Hocam neden taktir haklarınızı hep bizim rakiplerinize karşı uyguluyorsunuz?’ dediğinde hakemin inanılmaz bir yüz ifadesi ve tavrı ile karşılaşmışlardır. Ortada ne bir sözlü sataşma ne bir hakaret ne de taciz yokken hakemin ‘Dokunun da lan bana yakayım sizi’ tarzında konuşması tansiyonu iyice yükseltmiştir. Hakemin saha komiserine ‘At lan bu soytarıları’ dediği şahitlerle sabittir ama yöneticilerimiz metaneti elden bırakmayarak bu tuzağa düşmemiş haklıyken, mağdurken suçlu duruma düşürme oyununa gelmemiştir.

'Maç sonrası saldırıya uğradık'
Maç bittiğinde bizzat ben Mehmet  Fatih Kopmazkaya ve Teknik Direktörümüz Mehmet Kaplan ile birlikte maçtan 3-1’lik skorla galip ayrılan Yeşilköyspor’un soyunma odasına giderek bütün futbolcuları ve teknik kadroyu bize yakışan şekilde tebrik ettik ancak anlamadığımız bir şekilde maç boyunca 1972 doğumlu, yıllarca Süper Lig’de oynayan futbolcumuz Sami Emre Kökten’e ağza alınmaz küfürler eden bir grup (Yeşilköylü idareciler bu grubu tanımadıklarını söylemişler ancak bu saldırgan gruba nedense sürekli isimleriyle hitap etmişlerdir) holigan tiniyetindeki insanlar maç sonrası otobüsümüze gelerek küfürlerine devam etmiş ve arbede çıkarmışlardır. Araya girmelerimiz sonucunda olayın yatıştığını, bu insanların stattan uzaklaştığını düşünürken daha kalabalık olarak dönerek fiili ve sözlü saldırılarına devam etmişlerdir.

'Bu hatalar iyi niyetten uzak'
1914’ten bu yana Türk sporuna gerek profesyonel gerekse amatör liglerde emek harcayan neredeyse 100 yıllık mazisi bulunan futbol kulübümüzün bir şekilde sürekli mağdur olmasını, hata olarak yorumlamak bize ve hissettiklerimize bayağı iyimser geleceği için başımıza gelen bu davranışların iyi niyetten uzak olduğunu maalesef düşünmeye başladık. Asıl tehlike alnının teriyle mücadele eden futbolcularımıza, teknik kadromuza da aynı endişenin hakim olmasıdır.

'İkinciler de alınsın' 
Lig lideri Yeşilköy’ün 7 puan gerisine düşmüşken ve bu bizim hakem hatalarıyla kaybettiğimiz puanların neticesinde olmuşken, ligde diğer gruplarda da yaşanan birincilik-ikincilik mağduriyetinin önüne geçmek için ikinci olan takımların da bir üst lige alınmalarını tavsiye ederiz.

'Yeşilköyspor'a teşekkür ederiz' 
Müsabaka başlamadan müsabaka ve sonrasında bizimle yakından ilgilenen Yeşilköyspor Kulübü teknik heyeti ve futbolcu kadrosunu bu açıklamalardan ayrı tutar ve ilgilerine teşekkürü borç biliriz.”

Yerel Futbol Sitesi

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus