07 Mart 2009 11:09

Ne Halide Edip Adıvar ne de Telsiz


HALİDE EDİP ADIVAR: 0 TELSİZSPOR: 0 (AG)

HABER-YORUM: RIDVAN YILMAZ
İstanbul A Genç 2. Küme 8. Grup'ta Halide Edip Adıvarspor, Telsizspor'u kendi evinde ağırladı. Mücadele 0-0 sona erdi.
Maç yağmurlu ve futbola elverişsiz bir zeminde oynanmasına rağmen güzel bir mücadeleye sahne oldu. Maça hızlı başlamasına rağmen Telsiz ilk net posizyonun 35. dakikada buldu. Karşı karşıya pozisyonda top kalecide kaldı. Bu pozisyondan 1-2 dakika sonra Halide Edip Adıvar atağında arka direkte 7 numaralı oyuncu karşı karşıya posizyon da topu kalecinin kucağına nişanladı.

İkinci yarıya Halide Edip Adıvar hızlı başladı. Bir pozisyonda 9 numara boşta kalan topa vuramadı. Arka direğe yönelen top direkten dönerek Telsiz defansının önünde kaldı. Yine bir kaç dakika sonra kullanılan serbest vuruşun ardından boşta kalan topa sert vuran Telsiz forvetinin topu da direkte patladı. Yine H.E.Adıvar'ın 7 numarası ilk yarıdakinin kopyası bir pozisyondan yine yararlanamadı. Maç son dakikalara doğru iyice sertleşti. H.E.Adıvar'ın 5 numarası ile Telsiz'in 11 numarasının mücadelesi hakemin ikazları ile sık sık kesildi. Hakem Telsiz'in kaptanının gereksiz hareket ve küfürlü sözlerine bolca taviz gösterdi. Maç 0-0 sona erdi.

Maç öncesi Telsiz'in sağlam kadro kurduğu ve transferler yaptığına dair haberler çıkmıştı. Ancak ilk maç itibariyle çok iyi bir takım görüntüsü vermediler. Zeytinburnu temsilcisi sık sık ve gereksiz faullerle oyunu oynanmaz hale getirdi. Maç sonunda bazı olaylar yaşandı. Soyunma odasının önünde 2 takım oyuncularının birbirlerinin üstüne yürüdüler.

Telsizspor: Bana göre gelecek maçlar için pek ümit vermediler. Kanatları sağlamdı ama ileri uçlarda sorunlar yaşadılar. Özellikle oynadıkları sert futbol ile bir çok takımı zorlayabilirler.

Halide Edip Adıvarspor: Gelecek maçlar için ümit verdiler. Özellikle böylesine genç bir takımın verdiği mücadele görülmeye değerdi. Ama Şişli ekibi de ileri uçlarda bazı sorunlar yaşadı. Sert futbola sert futbolla yanıt verdikleri için oyun zaman zaman kızıştı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus