22 Ocak 2009 03:13

Mutlu yıllar Benan Diker!


Her ne kadar mayıs 2006’da kurulsa da, Yerel Futbol Sitesi’nin kuruluş tohumlarının atılma tarihi 10 Mayıs 2004 sayılmalı... Niye peki?

O zamanlar amatör futbol hakkında bilgi alınabilecek yalnızca TASKK sitesi var. Amatör futbolseverler de ancak TASKK’ın forumuna yazarak haberleşme fırsatı buluyor. 10 Mayıs 2004’te, Benan Diker, TASKK sitesinde adresini gördüğü Efkan Bucak’a ilk maili attı, ve böylece yıllarca sürecek bir işbirliği başladı. Önce 3. Lig terfi maçları, ardından ligler, sonra Yerel Futbol Sitesi.

Şunu çok açık ve net söyleyebilirim: Eğer Benan Diker olmasaydı Yerel Futbol Sitesi asla bu noktaya gelemezdi. Onun büyük emek ve çabaları dışında, başlarda beni siteyi geliştirme açısından teşvikleri olmasa Yerel Futbol Sitesi hala, benim arada maç izlenimlerimi yazdığım basit bir blog olarak kalabilirdi.

Benan Diker yalnızca Yerel Futbol Sitesi için değil, Türkiye amatör futbolu için büyük bir şanstır. Ta Çorlu’dan İstanbul’un puan durumlarını hazırlayıp gönderen, maç sonuçlarını öğrenmek için Eskişehir ASKF’yi bile telefonla arayan, Türkiye'nin pek çok ilinin ligini takip eden, hafta içi izin alıp İzmit’te 3. Lig terfi maçı izlemeye giden tam bir amatör futbol sevdalısıdır kendisi...

21 Ocak Benan Diker’in doğum günü...
Elimde olmayan nedenlerden dolayı, onun çok emeği olan bu sitede doğum günü duyurusunu bir günlük gecikmeyle veriyorum ancak zaten Yerel Futbol Sitesi onun da sitesi olduğu için dert etmeyecektir diye umuyorum.

Efkan Bucak olarak ben, Benan ağabeyle tanıştığım için çok mutluyum. Yerel Futbol Sitesi olsun olmasın, dostluğumuz, işbirliğimiz her zaman devam edecek.

Doğum günün kutlu olsun...

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus