21 Aralık 2011 08:50

Muratpaşaspor’da kadro dışı kalan futbolcular konuştu


İstanbul 1. Amatör Lig, 5. grupta, Yenibosna ve Küçükpazar ile şampiyonluk için çekişen ancak son haftalarda aldığı kötü sonuçlarla bir anda yarışta geride kalan Bayrampaşa temsilcisi Muratpaşaspor’da, hafta içi Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, takım kaptanı Ergin Kalkan, İsmet Kamay ve kaleci Serkan Demir’in, Bolluca maçı sonrasında kadro dışı bırakıldığı bildirilmişti. Bu 3 futbolcuya, antrenmanlara gerekçesiz yere katılmadığı için Murat Ergin’in de daha sonra eklendiği ifade edilmişti. Sitemizde yayınlanan bu haber üzerine adı geçen 4 futbolcu, kendilerinin de söz hakkı olduğunu belirtip, Muratpaşaspor’da yaşananları anlattılar.


Sezon öncesi ayrılmak istedik
Kulüp sezon öncesi bize verdiği sözleri tutmadı. Sezon başında da takımdan ayrılmak istedik ancak bir şekilde ikna edildik. Ancak gelişen süreçte durumumuzda herhangi bir ilerleme olmadı. Bolluca maçı ise bardağı taşıran son damla oldu. Kulüp açıklama yapıyor, “kadro dışı bıraktık” diye, bizim daha önce ayrılmak istediğimizi ve buna mani olduklarını neden açıklamıyorlar? Alemdar ile oynanan lig maçından sonra biz ayrılmak istedik ancak araya girenler oldu. Bundan sonra bizim hakkımızı kim arayacak? Kuruçeşme maçından itibaren takımda bu sorunlar vardı, Yönetim Kurulu hiçbir çözüm aramadı, işin kolayına kaçtılar ve bizi kadro dışı bıraktılar.

Hak aramak suç olmuş
Günümüzde maalesef hak aramak suç olmuş. 3 kişiyi kadro dışı bıraktılar. Murat ise bize destek olmak için takımdan ayrıldı. Bize sürekli olarak “hakkımızı ara” diyen diğer sporcular nedense biz gönderilince sustular. Onlar susmaya devam etsinler. Biz suçlu ilan edildik ama herkes biliyor ki, arkadaşlarımızın hakkını aradığımız için suçlu ilan ediliyoruz.

Başkan’a ulaşamıyoruz
Tamam, kabul ediyoruz, takımlar hedefsiz kalınca böyle şeyler oluyor ama nedense hep canı yanan biz sporcular oluyoruz. Muratpaşaspor’da bir takım sorunlar hep vardı. Başkan Tahsin Şenol’a bir türlü ulaşamıyorduk. Genel Kaptan Ahmet Yılmaz bu anlamda görevini doğru şekilde yapamıyordu. İletişimi kurması gerekirken bizi hep engelliyordu.

Para isterken tek’im, evrak isterken Yönetim Kurulu…
Başkandan alacaklarımızı istiyoruz, “çocuklar ben hep tek kaldım” diyor. Oğlu Gökhan Beşyüzevler’de oynuyor, Yeniköy maçına gittik, “Başkanım o zaman bize evraklarımızı verin” dedik, “çocuklar Yönetim Kurulu’na danışayım” diyor. Olmuyor, Tahsin Başkan böyle birisi değil, Başkanı da doldurmuşlar.
Sen, sen ve sen…
Bolluca maçından sonra Genel Kaptan Ahmet Yılmaz soyunma odasına girdi ve başladı isim, isim saymaya; Ergin, İsmet ve Serkan kadro dışı… Hepsi bu kadar.

İlk defa kadro dışı kalıyoruz
Bizim dördümüzde ilk defa kadro dışı kalıyoruz. Bunu gururumuza yediremedik, haksızlığa uğradık ve rencide edildik. Bu yüzden herkes gerçekleri bilsin istiyoruz. Bizim durumumuzda olan yüzlerce futbolcu var, neden kimse bizi düşünmez. Kulüpler iddiasız kaldığı zaman çareler arıyor ve nedense hep çareler futbolcular üzerinden gideriliyor.

Futbolcular köle mi?
Profesyonel futbolcular yine şanslı, onların hakkını alma şansı var, ya biz ne yapacağız? Bizim durumumuz çok vahim, Yönetici “git” derse gitmek zorunda kalıyoruz. Alacaklarımızı da alamıyoruz. Futbolcular köle olarak görülmeye başlandı. Bizim evimiz, çoluğumuz, çocuğumuz yok mu? Birçoğumuz buradan gelecek olan paraya göre davranıyoruz. Zaten yaş kontenjanı yeterince vurdu bizleri. Bir de Kulüpler sürekli vuruyorlar. Biz Amatör futbolcuların hakkını kim arasın?

Muratpaşaspor’da çok iyi kadro vardı
Çok açık ve net söylüyoruz, Muratpaşaspor’da çok iyi bir kadro vardı. Bu kadro 200 bin TL’ye kurulamazdı. Ancak yönetemediler. Yenibosna ve Küçükpazar ile çekiştik, biz ikisinden de daha iyi bir takımdık. Yöneticileri hatayı kendilerinde arasınlar.

Nazım Efendiler bizi hayal kırıklığına uğrattı
Muratpaşaspor’a bizi Teknik Direktör Nazım Efendiler getirdi. Ancak Hocamız bizi çok üzdü. Daha önce de kendisi ile çalıştık, hepimizin sevdiği, saydığı bir insan bunu bize nasıl yapabildi? Bizi yalnız bırakması Hocaya yakışmadı.

En kritik maça 30 dakika hazırlandık
Nazım Hocanın da hataları oldu, bunları söyleyeceğiz. Kusura bakmayacak, bize sahip çıkmadı, biz de bazı bildiklerimizi anlatacağız. Bolluca ile en kritik maça çıkıyoruz, takım o hafta antrenman yapmıyor. Yarım saat antrenman yaptık o da sadece 5’e 2 top kapma çalışması. Bu takım Bolluca’ya mağlup olunca da suçlu futbolcular ilan ediliyor. Nazım Hoca o maça geldi, maç başlayacak, herkes ısınsın dedi, 18 kişi ısınıyoruz, daha kimin oynayacağı belli değil. Maçın başlamasına 10 dakika var, “geçen haftaki ilk 11 oynasın” diyor. Nerede taktik, nerede maç konuşması? Sonra kaybedince suçlu futbolcular oluyor.

Maç var antrenman iptal
Nazım Hoca bizi bilhassa son haftalarda maçlara yeterince hazırlayamadı. Galatasaray-Fenerbahçe maçı var. Nazım Hoca bizi arıyor, “size kıyak geçtim, antrenman iptal” diyor. Diğer taraftan Yenibosna ve Küçükpazar harıl, harıl antrenman yapıyor. Şimdi söyleyin kim suçlu?

İsmet halı sahaya gitti, ya Sercan?
İsmet halı saha maçına gitmiş, arkadaşları rica etmiş, gitmiş oynamış. Tamam İsmet hatalı. Kadro dışı bırakıldı. İsmet hata yapınca göze batıyor da santrafor Sercan hata yapınca neden görmezden geliniyor. Nazım Hoca söylesin, Sercan da halı saha maçında yakalandı. Hakikaten otoriter olan bir Hoca iki kişiye de aynı cezayı verir. Bu davranışı da Nazım Hocaya yakışmadı.

Hoca ayrılsaydı biz de bırakacaktık
Bizi Muratpaşaspor’a Nazım Hoca getirdi. Biz hep, “Hoca ile geldik, yine onunla gideriz” diyorduk. Hatta sezon öncesi Alemdar maçında Yöneticinin oğlu Beytullah ile kavga etti Hocamız. Biz o gün kendisine de söyledik, “sen varsan biz de varız, sen yoksan biz de yokuz” dedik. Şimdi neden böyle yaptı.

Biçim için evlatlarım demiş, insan evladına böyle mi yapar?
Nazım Efendiler, sizinle olan görüşmesinde bizler için, “dördüde benim evlatlarım, ben onları seviyorum” demiş. İnsan evladına böyle mi davranır? Neden bizi ortada bıraktı, çıksın konuşsun. Daha önce Hoca ile Sultançiftliği (Sultangazi) Kartaltepe gibi takımlarda birlikte görev yaptık, bizim ne karakterde olduğumuzu iyi bilir. Ama burada da bizi yolda bıraktı.

Hoca bizi de Esentepe'ye götürmek istedi
Nazım Efendiler, Muratpaşaspor’da görevi devam ederken, Kasım ayında, 2. Amatör Lig takımlarından Sultangazi Esentepe ile anlaştı. Hatta Muratpaşaspor’dan Gökhan’ı ve Kubilay’ı bu takım ile anlaştırdı. Bize de teklif etti. Biz kabul etmedik, Hoca da çıksın söylesin, “yalan bunlar” desin. Diyemez. Hocanın Esentepe’de  yolu açık olsun, umarız bu takımı 1. Amatör Lige çıkartmak Nazım Hocaya nasip olur. 

3 puanımı ver, telefon numarasını vereyim
Bolluca’ya mağlup olduk, futbolda bunlar var. Dünyaları kaçırırsın, 2 tane yer çıkartamazsın. Ama bu olayı başka yönlere çekmeye çalışırlarsa, soyunma odasına tüm futbolculara hakaret etmeye kalkarlarsa olmaz. Ergin, tüm futbolcuların hakkını aradı, onlara laf söylettirmedi, bu yüzden kötü adam ilan edildi. Bizim için Kuruçeşme maçının devre arasında para istedi diyorlar; evet istedik, siz bize verdiğiniz sözleri tutmazsanız, biz sizi maç günleri hariç görmezsek, sizinle nerede konuşacağız? Bolluca maçından sonra Nazım Efendiler’e, “Başkanın numarasını ver” diyoruz, “3 puanımı verin, size telefon numarasını vereyim” diyor. Olur mu böyle şey? Neden hep futbolcular günah keçisi ilan ediliyor?

Tüm bu olanları adımız lekelenmeye çalışıldığı için açıkladık. İsteyen herkese, bunları tekrar, tekrar söylemeye de hazırız. Biz yanlış bir iş yapmadık, formasını giydiğimiz Kulübün adını lekelemedik, ancak bize yapılan bu yanlış davranışı herkes bilsin istiyoruz.


HABER-FOTOĞRAF: BURAK KURTULUŞ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus