11 Eylül 2017 04:02

Muradiye Gençlerbirliği-Reşitpaşa maçının ardından

İstanbul 1.Amatör Küme ekiplerinden Muradiye Gençlerbirliği ve Reşitpaşa, Bahçeköy Orman Fakültesi Sahası'nda kozlarını paylaştı.


İstanbul 1.Amatör Küme ekiplerinden Muradiye Gençlerbirliği ve Reşitpaşa, Bahçeköy Orman Fakültesi Sahası'nda kozlarını paylaştı.

Maça taraftarların ilgisi pek yoğun değildi. Mücadele öncesi iki ekibin antrenörü birbirine başarılar diledi. İlk devrede Muradiye, sağ taraftan Özgür ile pozisyonlara girmeye çalışırken İbrahim ise gol yollarında sonuca gitmeye çalışıyordu. Reşitpaşa takımı genç ağırlıklı bir kadro ile maça çıktı. Dursun maçın ilk devresinin ortalarında Muradiye Gençlerbirliği adına golü bulan isim oldu. Kendisinin getirdiği topa ceza sahası yayından köşeye bir vuruşla takımını öne geçirdi. Golden sonra açılan oyunda, Muradiye oyuncusu İbrahim takımına penaltı kazandırdı fakat kullandığı penaltıyı gole çeviremedi. İlk devrenin bitiminde duran top ile etkili olan Reşitpaşa, kornerden Burak Yasa'nın altı pasa gönderdiği orta Muradiye defans oyuncusu Galip'e çarparak ağlarla buluşmasıyla öne geçti. İlk devre bitiminin ardından iki ekipte gölgelerde hava sıcaklığının etkisiyle serinlemeye ve dinlenmeye çalıştı.

İkinci devre Muradiye Gençlerbirliği oyuna kaleci dahil 11 farklı kişiyi sahaya sürdü. Reşitpaşa takımı ise 3 oyuncu değişikliği yaparak ikinci devreye başladı. Muradiye ayağa paslar ile rakip kaleyi bunaltmaya başlarken, Reşitpaşa forveti Onur ile gol yollarında etkili olmaya çalıştı. Muradiye'de Kadir'in arapasında topla buluşan Sefa gol perdesini kapatan isim oldu. Mücadelede hava sıcaklığından dolayı zaman zaman gergin geçse de kazanan dostluk oldu ve iki ekip de sahadan birbirlerini tebrik ederek ayrıldı.

MAÇIN ANALİZİ
Muradiye Gençlerbirliği'de çok yetenekli ve özel oyuncular var. Bireysel oyundan çok takım oyununa yönelik bir çalışma ortaya çıkarsa Muradiye 1.Amatör grubunda sürpriz yapar. Reşitpaşa takımı ise SAL'dan düşen kadrosundan sadece 3-4 oyuncusunu elinde tutabildi. Reşitpaşa antrenörü Çetin Kara, genç oyunculara çok büyük önem veriyor. Orta sahalarında bulunan Oğuzhan ve forvet Onur'un performansı daha iyi oldukça takıma büyük katkı vereceklerdir.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus