12 Şubat 2009 01:06

Metin: Terfilere gitme şansımız azaldıHABER: SERKAN ARSLAN
Bursa Süper amatör küme takımlarından Kurtuluşspor deplasmanda oynadığı Akçalar maçını 2-1 kaybetti. Sezon başından bugüne kadar 4 oyuncu ile yollarını ayıran ve 3 oyuncusu sakatlanan Kurtuluşspor yaş ortalaması 18 olan oyuncularla lige devam etmekte

Kurtuluşspor Teknik direktörü Haluk Metin yaptığı açıklamada “Akçalarspor maçında yaş ortalaması 18 olan oyuncularla çıktık, buna rağmen üstün oynadık ve 2 şansız gol ile sahadan yenik ayrıldık. Golleri ikinci yarıda yedik. 7 As oyuncumuzdan yoksun oynuyoruz.

Terfi maçlarına katılma şanslarının çok az olduğunu belirten Metin, sezon başındaki hedefleri doğrultusunda önümüzdeki senelerin kadrosunu oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Tecrübeli teknik adam “Kurtuluşspor istikrarını korursa bizleri güzel günler bekliyor, önümüzdeki yıl oluşturacağımız kadroda alt yapıdan en az 5-6 oyuncu yer alacaktır. Amacımız alt yapıdan oyuncu yetiştirerek maliyetleri en aza indirip en güzel kadroyu kurmak. Önümüzdeki yıl yapacağımız 5-6 kaliteli oyuncu ile lige hazır ve güçlü gireceğimize inanıyorum. Altyapıdan gelecek olan genç oyuncular ile transfer edeceğimizi kaliteli oyuncuları harmanlayacağız. Önümüzdeki yılın kadrosunu şimdiden oluşturma çalışmalarımız başladı” dedi.

Kurtuluşspor’un altyapısındaki oyuncuların yer aldığı liglerde üst dereceler elde edememesini ise Haluk Metin şöyle açıkladı: ”Yaşları küçük olup umut vermeyen oyuncularımızla yollarımızı ayırdık. Bizim 14-16 yaş grubumuzda yer alan oyuncuların hepsi 14-15 yaşında, karşılaştığımız takımların oyuncuları önümüzdeki yıl oynamayacak. Fakat bizim oyuncularımızın hepsi oynayacak. Bugünü düşünerek hareket ettiğinizi zaman oyuncu yetiştiremiyorsunuz. Bu durumdan İnegöl kazançlı çıkacak ve önümüzdeki yıl alt yapı takımlarımız oynadığı liglerde başarılı olacağına inanıyorum. Taşıma su ile değirmen bir yere kadar dönüyor, istiyorum ki alt yapıdan önemli oyuncular yetiştirelim, bu potansiyel İnegöl’de var.”

Haluk hoca Genç oyuncuları takıma kazandırdıklarını fakat ligde istedikleri yerde yer alamadıklarını ve bunun kendisini memnun etmediğini söyledi. Tecrübeli çalıştırıcı hafta sonu oynayacakları Yavuz Selim maçına mutlak 3 puan kazanmak için çıkacaklarını ve kadroda bazı değişiklikler yapacağını belirtti.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus