03 Aralık 2014 01:32

ÇEVİK: BENİM MAÇLARIMDA FAZLA KÜFÜR OLMUYOR


Bu hafta sonu Güneştepe Sahası'nda oynanan U 15 ligi Merterspor-Vardarspor ve U17 ligi Haznedar Çetinkayaspor-Yeşilova Esnafspor, Güngören Doğuşspor- Hamidiyespor maçlarında görevli saha komiseri Melda Çevik’di...
Geçtiğimiz hafta da Bakırköy Belediye Sahasında Kadın Futbol Takımları maçlarında görev yapan ve sahalarımızda pek sık rastlamadığımız bayan saha komiseri ile kısa bir görüşme yaptık.

1990 İstanbul doğumlu Melda Komiser İl Sağlık Müdürlüğünde sözleşmeli personel olarak çalışıyor. İki yıllık Veteriner Fakültesi Laborant Bölümü mezunu ve halen Bilgi Üniversitesinde Radyo Terapi (Onkoloji ile ilgili bilim dalı) okuyor.

Saha Komiseri olmak nereden aklınıza geldi sorusuna “Futbolu, hatta sporu çok seviyorum, İkitelli Spor Antrenörü Ali Ayyıldız beni yönlendirdi. Onun tavsiyesiyle müracaat edip, saha komiseri oldum” diyor. 'Sporu sevmesinden dolayı yaptığınız bir spor var mı?' diyoruz. Voleybol ve basketbol yaptığını öğreniyoruz. Daha öncede bayan saha komiserleri olduğunu, bu alanda ilk olmadığını ama onlarla tanışmadığını anlatıyor. Geçen hafta Kadınlar Ligi'nde görev aldığından 'hangisi daha zor?' diye soruyoruz. Komiser görevi açısından erkek ve bayan arasında farklılık olmadığını, tüm maçlarda aynı presüdürü uyguladıklarını anlatıyor.
Melda Komiser göreve bu yıl başladığından başından önemli bir olay geçmemiş ama 'Benim maçlarımda küfür fazla olmuyor. Sadece bir futbolcudan işittim onu da hakem kırmızı kartla oyundan attı' diyor.

Sahalarda küfür ve kavgaların azalması için bayan komiserlerin de artmasını diliyor, daha sonra tekrar görüşmek dileğiyle görevinde başarılar diliyoruz.

HABER-FOTOĞRAF: YAVUZ KARAKURT

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus