16 Aralık 2008 02:54

Malatyagücü, ilk yarıyı lider bitirdiHedefini 3. Lig olarak belirleyen 1932 Malatyagücü, Malatya 1. Amatör Küme’de kötü başladığı sezonun ilk yarısını grubunda lider tamamladı.

Hekimhan Belediyespor deplasmanında sahaya yansıttığı iyi futbolunu üç gol ile süsleyen 1932 Malatyagücü, hedefi olan 3. Lig için umutlarını yeşertirken ortaya koyulan olumlu futbol taraflı tarafsız futbol otoritelerinden tam not aldı.

Kurumsallaşma hedefine de adım adım yaklaşan Kırmızı-Beyazlılar’ın Kulüp Başkanı Aziz Yiğit, “Takıma aldığımız midibüsle idman ve maçlara daha rahat gitmenin mutluluğu içerisindeyiz. Geçen sezon kulübe kazandırılan modern soyunma odalı ve duşlu tesisin yanı sıra kendine ait bir aracın kulübe kazandırılması kurumsallaşma adına önemli bir adım. Bu, hedefimize ulaşmada kolaylık sağlayacaktır” dedi.

“Malatya ilinde gençlik kulüplerinin son yıllarda yaptığı hamlelerin yerel yöneticiler tarafından desteklenmemesi, yerel yönetimlerin spor ve spor kulüplerine bakışlarını ortaya koymaktadır” diyen Başkan Aziz Yiğit, diğer illerdeki gibi belediyelerin Malatya’da da amatör kulüplere destek olmasını istedi.

Yiğit, “Gençlik ne alırsa onu verir. Huzurun timsali olan Malatya’mızda rehavet içinde olan yetkililerin duyarlı olması, toplumsal barış ve sağlıklı gençlik adına olumlu referans olur” dedi. Dar bütçelerle geçen sezon terfi maçlarına gittiklerini belirten Aziz Yiğit, “Diğer illerin takımlarının milletvekilleri ve diğer yerel yöneticilerinin maddi ve manevi desteklerini arkasında gören takımların daha başarılı olduğuna tüm yetkililer şahit oldular. Temennim bu yıl Malatya’yı terfilerde temsil eden takımların yalnız kalmamasıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus