01 Aralık 2015 10:18

'MALATYA ADINI ŞAN VE ŞEREFLE TEMSİL ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ'"Biz içimizdeki Malatya sevgisiyle İstanbul’da Malatya adını Şan ve şerefle, bize randevu vermeyen, davetimize gelmeyenlerin inadına Sportif de olsa temsil etmeye devam edeceğiz.."
Bu sözlerin sahibi, İstanbul 1. Amatör Lig'de şampiyonluğa oynayan İstanbul Malatyaspor'un kurucu Başkanı Hüsnü Öney...  Sayın Öney Yılmaz Aktepe’nin sorularını cevapladı.

                             
Kendinizi tanıtır mısınız ?
Hüsnü Öney Malatya Arapgir Doğumluyum Arapgir Lisesinden mezunuyum Anadolu Üniversitesin de okudum Serbest Meslek ve SMMM işiyle uğraşmaktayım.

Y.AKTEPE: Futbolla aranız nasıl?
H.Öney Futbolla arama çok iyi okul yıllarında amatör olarak oynadım trafik gazası geçirmem nedeni ile oynayamıyorum ama fırsat buldukça maçları izlemeye giderim.


Y.AKTEPE İstanbul Malatyaspor'u nasıl kurdunuz, kulüp şu anda ne durumda?
H.Öney İstanbul Malatya sporu 2012 Yılında İstanbul’da bulunan Malatya aşkı ile hasreti ve sevdasını gönlünde yüreğinde taşıyan arkadaşlarımızla kurduk. Kurucu Başkanlığını ben yaparken Turgut Öztürk, Hüseyin Kacmazer, Engin Erduran, Mehmet Daşçılar gibi arkadaşlarımızla bu sevda ateşine kıvılcımını yaktık.


Y.AKTEPE İlk yılda ne oldu, nasıl geçti?

H.Öney 2012 Yılında İstanbul 2.Amatör kümede lige başladık oynadığımız 16 maçın hepsini kazanarak namağlup olarak şampiyon olduk ve 1.Amatör kümeye çıktık.
2013 Futbol sezonunda da çok iyi bir kadro kurarak burada da sadece 1 yenilgi aldık ve grup şampiyonu olduk Süper Amatör lige çıkma başarısını gösterdik.
Takımız şampiyon olduktan sonra bir şampiyonluk yemeği verdik amacımız İstanbul’da bulunan İş adamları Dernek Başkanları ve Siyasetçilerin desteğini alarak Bölgesel Lig'e çıkarmaktı. Her yerde Malatyalıyım diyen başta Siyasetçiler, İş adamları Dernek başkanlarından yani hemşirelerimizden destek alamayınca Süper Amatör lige çıktığımız yıl yeniden 1.Amatör kümeye düştük.

Y.AKTEPE Sayın Öney şuan ne durumdasınız?

H.Öney Sezona başlamadan önce sizin de katıldığımız Fatih Balat'da bulunan toplantıda dernek başkanları, İş adamları ve Siyasetçiler bir araya geldik. Kulübümüzün ne durumda olduğunu neler yapılması konusunda onları bilgilendirdik.
Herkes bir şey söyledi orda bizde doğrusu çok umutlandık ancak başta Turgut başkan olmak üzere yönetici arkadaşlarımızla sürekli kaplarını aşırdık randevu talep etik toplantılarımıza davet etmemize rağmen gereken desteği alamadık.
Daha sonra Malatya'ya gönül vermiş her yerde göğüslerini kaparak Malatyalı sevdası içine olan Turgut Öztürk, Mustafa Biçer, Hüseyin Kaçmazer, Suat Yıldırım, Engin Erduran, Mehmet Daşçılar, Mehmet Biricik ve Dursun Kaplan arkadaşlarımızla bir araya gelerek İstanbul Malatyaspor'u yeniden Süper Amatör lige çıkarmak için güç birliği yaptık.


Y.AKTEPE İstanbul Malatya sporun ligdeki durumu ne?
H.Öney 2015-2016 Futbol sezonuna çok kaliteli ve güçlü bir takım kurduk 8. Grup'ta yer almaktayız ve 7 Hafta geride kaldı yenilgisiz olarak grup liderliğimizi sürdürüyor ve yavaş yavaş şampiyonluğa gidiyoruz.
Y.AKTEPE Anladığım kadarı ile İstanbul’da bulunan Malatyalı hemşehrileriniz gereken desteği vermiyor yani?

H.Öney Şampiyonluğa koşan bir takımız var ancak tüm imkansızlıklara rağmen arkasına seyirci desteğini almayan bir Malatyaspor var.
Eski ve yeni birkaç yöneticiden ve içinde Malatya adı geçen her yerde buluna cesur ve yürekli Malatyalılardan oluşan bir takımız var.
Türkiye’de Trabzon’dan sonra en fazla futbolu seven Malatyalıların gurbette kendilerini temsile eden bir takımı yalnız bırakmaları doğrusu benim zoruma gidiyor. Çünkü arkamızdan kimi gururla kimisi de içindeki fesatlıkla da olsa bizi takip ediyor.
Biz içimizdeki Malatya sevgisiyle İstanbul’da Malatya adını Şan ve şerefle bize randevu vermeyen davetimize gelmeyenlerin inadına Sportif de olsa temsil etmeye devam edeceğiz.
Kimsenin pilot takimi alt yapısı değiliz. Birkaç kişi kalsak da Takım oyuncularımız Hocamız yüzümüzün akı olarak Adımıza yakışanı eksiksiz yapmaktalar.

Y.AKTEPE Sayın başkan sorularımız içtenlikle cevapladığınız ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
H.Öney Bende bize bu fırsatı verdiğiniz için ve kulübümüz kurulduğundan beri İstanbul Malatya sporumuza vermiş olduğunuz desteklerinizden dolayı sana ve ekip arkadaşlarınıza çok teşekkür ederim.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus