01 Şubat 2009 12:37

Maç kritiği: İFA Spor - Feriköyspor


HABER-FOTO: EDİP BEKİROĞLU
İstanbul Süper Amatör 4. Grup’ta önceki hafta Galata'ya yenildikten sonra iddiasını sadece matematiksel olarak sürdüren Feriköyspor ve rakiplerine göre rahat durumda bulunan İFA Spor arasındaki maç 2-2’lik beraberlikle sonuçlandı.

Maçın hemen başında Uğur, İFA defansının hatasından yararlanarak Feriköy'ü öne geçirdi: 0-1. Halkalı temsilcisi 7 numaralı oyuncularının cevabıyla durumu eşitledi: 1-1. İlk yarı bu sonuçla tamamlandı.
İkinci yarıya hızlı başlayan Feriköy soldan ortalanan topu İFA kalecisinin sektirmesi sonucu Kenan ile yeniden öne geçti. Atılan gole İFA oyuncuları uzun süre faul gerekçesiyle itiraz etti. Maçın sonlarına doğru ev sahibi ekibin atağı ofsayt gerekçesiyle kesilince 9 numaralı İFA oyuncusu yan hakemin üstüne yürüdü. Orta hakem yardımcısıyla görüştükten sonra kırmızı kartla 9 numarayı oyun dışı bıraktı. Bu dakikada İFA tribünlerinin sahaya yabancı maddeler attıkları gözlendi. Maç yaklaşık 5 dakika durdu. Anlamadığımız bir sebeple 2 yan hakemin yerleri değiştirildi.

Bu dakikadan sonra ipleri eline alan kırmızı-beyazlılar atak oyunun sonucu olarak Önder ile 2 net pozisyondan yararlanamadı. Verilen 7 dakika uzatmanın son anlarında İFA kazanılan serbest vuruşu 6 numaralı oyuncuları ile gole çevirince maç 2-2 berabere sonuçlandı. Gol sonrası itirazlarını sürdüren Feriköyspor’dan 7 numaralı oyuncu kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

Tribünlerden notlar:

* Oldukça soğuk bir havada oynanan maçı 400 kadar İFA’lı, 40 kadar da Feriköylü taraftar izledi.
* Maçın başında 2 takım taraftarlarının birbirine çiçek vermeleri futbolu güzel yönlerindendi.
* Maçta amatör futbolda özellikle Feriköy maçlarında aşina olduğumuz ‘Feriköylü başına başına 1 polis memuru’ uygulaması bu maçta yoktu.
* İFA’nın anlamını yöneticilerine sorduk. Cevapları, İFA ETMEK’ten (bir işi, görevi yerine getirmek) geldiğini söyledi. bizde meraklısını bilgilendirmiş olalım.
* Kavgasız gürültüsüz küfürsüz heyecansız futbolsuz öylesine bir maçtı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus