12 Ocak 2017 03:28

Ligler bir hafta daha kaydırıldı

TFF İstanbul İl Temsilciliği, bugün yaptığı toplantının ardından liglerin ertelendiğini açıkladı.


TFF İstanbul İl Temsilciliği, şehri etkisi altına alan olumsuz hava koşulları nedeniyle amatör küme müsabakalarını bir hafta daha erteledi.

Sahalardan gelen raporlar üzerine bugün toplanan İl Temsilciliği, İnternet sitesinden yaptığı açıklamada, "İlimizde 6 Ocak 2017 Cuma günü başlayan kar yağışı yaklaşık olarak 5 gün boyunca yoğun bir şekilde devam etmiştir. Yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı sonucu kimi statlarımızdaki kar kalınlığının 40-45 cm. civarında olduğu tespit edilmiştir. Hafta sonuna kadar bir çok stadımızın müsabaka oynanacak hale getirilme ihtimalinin az olduğu tespit edildiğinden bu hafta statlara müsabaka programlanmayacak olup liglerimiz bir hafta daha kaydırılmıştır" denildi. 

'KRİTİK HAFTALAR'
Lig müsabakalarının ikinci kez ertelenmesinin gerekçelerinin de belirtildiği açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Müsabakaların programlanmamasına neden olarak iki unsur ön plana çıkmaktadır. Birincisi; kimi sahaların hafta sonuna hazır hale gelmemesi durumunda oynanan veya oynan(a)mayan müsabakalar kritik haftalar olması sebebiyle çeşitli sıkıntıları da beraberinde getirecektir."

AÇIK ÖĞRETİM SINAVLARI DA ETKİLİ OLDU
"İkincisi; 14 – 15 Ocak 2017 tarihlerinde Açıköğretim Sınavları yapılacaktır ve kimi kulüplerimiz açıköğretim sınavına katılacak futbolcularının belgeleri ile birlikte maçlarının tehir edilmesi yönünde İl Temsilciliğimize başvuruda bulunmaktadır. Süper Amatör Lig ve 1.Amatör Lig’in son 2 haftasının oynanacağı göz önünde bulundurulduğunda gruplarda düşme ve yükselme anlamında kritik müsabakalar oynanacaktır. Sınav dolayısıyla tehir talebinde bulunan takımların taleplerinin gerçekleştirilebilmesi için grupta sıralamayı etkileyecek müsabakaların da tehir edilmesi söz konusu olacaktır.  

Bu doğrultuda bu hafta sonu müsabakaların programlanmaması yönünde karar alınmıştır. Oynanamayan müsabakalar dolayısıyla sezon planlamasında da değişikliğe gidilmiş olup planlamanın son hali önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır." 

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus