22 Aralık 2011 12:33

Leventspor'a Okmeydanı şokuOKMEYDANI FETİH
: 2 LEVENTSPOR: 1

İstanbul Süper Amatör Ligi 1.Grup 15.hafta karşılaşmasında Leventspor, deplasmanda Okmeydanı Fetihspor'a konuk oldu. Okmeydan'ı Fetih sahadan 2-1 galibiyetle ayrıldı ve puanını 18'e çıkarttı. Leventspor bu sezon ilk mağlübiyetini aldı  ve liderliği Halide Edip Adıvar' a kaptırdı.

İlk yarısı 2-1 biten mücadelenin 2.yarısında her iki ekipte geliştirdiği atakları değerlendiremedi ve mücadele 2-1 Okmeydanı üstünlüğü ile sona erdi. Leventspor' un penaltıdan attığı golden sonra saha içi ve dışından hakemlere büyük itirazlar oldu.

İkinci Yarı 30 Dakika Geç Başladı
Karşılaşmanın hakemi 2.yarıya emniyet güçleri geldikten sonra çıktı. Yaklaşık 30 dakika boyunca sahada hakemleri bekleyen her iki takımın oyuncuları da hakemlere tepki gösterdiler. Maç sonunda Okmeydanı sevinirken, Leventspor sahayı üzgün terk etti.Mücadelenin önemli dakikaları

1.dakika: Karşılaşma Leventspor vuruşuyla başladı.
5.dakika: Sinan soldan ortaladı, Mithat' ın kafası az farkla auta çıktı.
Gol ! 10.dakika: Sedat' ın kendi yarı sahasından uzun gönderdiği top sağ tarafta Muttalip' in önünde kaldı. Muttalip' in ortasında Yaşar' ın kafası Okmeydanı Fetih' i öne geçirdi. 1-0
14.dakika: Okmeydanı 2.gole çok yaklaştı. Eser ile Yaşar' ın duvar pasında top son olarak Eser' in önünde kaldı. Eser' in vuruşunda top Sami' de kaldı.
19.dakika:Erdem orta sahada topa sahip oldu. Erdem' in pasında sağ  tarafta A.Çötoğlu topla buluştu. A.Çötoğlu' nun ortasına Mithat hamle yaptı fakat kaleci Metin son anda topa sahip oldu.
25.dakika:Leventspor beraberlik golüne çok yaklaştı. Bu dakika içerisinde Muhammet sol taraftan ortaladı. Topu Okmeydanı defansı uzaklaştırmak istedi, top Erdem' in önünde kaldı. Erdem' in vuruşunu Metin çıkardı.


Gol ! 30.dakika: Levenspor beraberlik golünü buldu. Muhammet topu Mithat' a doldurdu. Mithat topa sahip olmak isterken top Murat' ın eline çarptı. Karşılaşmanın hakemi tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi. Topun başına Sinan geçti. Sinan' ın vuruşunda top filelerle buluştu ve Leventspor beraberliği sağladı.
31.dakika: Leventspor'un penaltı golünden sonra Okmeydanı Fetih oyuncularının ve taraftarlarının karşılaşmanın hakemlerine yönelik itirazları nedeniyle oyun yaklaşık 3 dakika durdu.
Gol ! 37.dakika: Okmeydanı Fetih tekrar öne geçti. Ani gelişen Okmeydanı atağında sağ taraftan Aras' ın ortasında topa Yaşar dokundu ve top Leventspor ağlarıyla buluştu. 2-1
45.dakika: Leventspor gole çok yaklaştı. Erdem' in ortasında Sinan' ın kafası direğe çarparak auta çıktı.İlk yarı Okmeydanı Fetih' in 2-1 üstünlüğü ile sona erdi.

46.dakika: 2.yarıya Okmeydanı Fetih başladı.
49.dakika: Leventspor oyunda üstünlüğü ele geçirmeye başladı. Okmeydanı kapanıp, uzun toplarla etkili olmaya çalışıyor.
55.dakika: Erdem' in pasında topla buluşan Sinan vurdu, top az farkla auta çıktı. 61.dakika: Leventspor beraberlik golü için ataklarını hızlandırırken Okmeydanı farkı ikiye çıkarma şansını kaçırdı. Eser'in kaleci Sami ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda Sami' nin müthiş kurtarışı farkın 2' ye çıkmasını engelledi. 70.dakika:Leventspor' un 2.kez topu direkten döndü. A.Çötoğlu' nun ortasında Mithat' ın kafasında top direğe çarparak auta çıktı.

Direkler Geçit Vermedi
80.dakika:Leventspor' un üst üste 2 topu direkten döndü. Ümit yaklaşık 25 metreden adeta bir füze gönderdi. Top üs direkten dönüp oyun alanına döndü. Erdem' in önünde kalan topa Erdem çok sert vurdu top yine üst direkten döndü.
85.dakika:A.Alkaya yaklaşık 25 metreden vurdu. Herkes gol diye ayağa kalkarken top Cihan' a çarptı ve Okmeydanı defansına da topu uzaklaştırdı.
90.dakika:Son dakikaları büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmada iki ekipte son dakikalarda yakaladıkları gol pozisyonları değerlendiremedi ve karşılaşma Okmeydanı Fetih' in 2-1 üstünlüğü ile sona erdi.

Stat: Okmeydanı Fetih
Hakemler: Ali Rıza Özkan, Nazım Tüzümet, Emir Yapıcı
Okmeydanı Fetih:Metin, Yunus, Furkan, Murat, Sedat, Samet(Ümit), Muttalip(Sertaç), Aras, Eser, Cemal, Yaşar(Atakan)
Leventspor:Sami, A.Çötoğlu, Ahmet Alkaya, Mustafa, A.Mert(Ümit), Özay, Yasin, Muhammet(Cihan), Erdem, Mithat(Berdan), Sinan
Goller:10',37'Yaşar / 30'Sinan
Sarı Kartlar:Metin,Sedat,Cemal / Ahmet Alkaya,Ahmet MertHABER-FOTOĞRAF:TURGAY TOKEL
Karşılaşmaya ait daha fazla fotoğraf için http://www.leventspor.com/184-Leventspor-Haber-3-gol-3-puan-%21.aspx  Adresine Tıklayınız.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus