07 Aralık 2011 05:34

Kızılcahamamspor'dan Eyüpspor Başkanı'na kınama2. Lig ekiplerinden Kızılcahamamspor'da Yönetim Kurulu, teknik direktörleri Tunahan Akdoğan’ın Eyüpspor-Ünyespor maçını izlemeye gittiğini, ancak ev sahibi ekibin başkanının talimatıyla stada alınmadığını belirterek, İstanbul ekibini kınadıklarını açıkladı.


Söz konusu maçla ilgili teknik direktörlerinin maça geleceğinin Eyüpspor Kulübü’ne bildirilmesine karşın Akdoğan’ın stada alınmadığı bildirilen açıklamada, şöyle denildi:


"Teknik direktörümüzü içeri almadılar"
"4 Aralık tarihinde, Eyüpspor-Ünyespor arasında oynanan Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasını izlemeye gidecek teknik direktörümüz Tunahan Akdoğan’ın, müsabakayı VIP tribününde izleyebilmesi için hafta içinde Eyüpspor Kulübü’ne tarafımızdan yazılı olarak başvuru yapılmıştır. Ancak, müsabakayı izlemek için stadyuma giden teknik direktörümüz Tunahan Akdoğan, resmi başvurumuza rağmen kapıdaki görevliler tarafından, Eyüpspor Kulübü Başkanı Şevket Sever’in Kızılcahamamspor’dan gelecek hiçbir yetkilinin içeri alınmaması yönünde kesin talimatı olduğu belirtilerek VIP tribününe alınmamıştır.


"Sever Kızılcahamam'daki maçta olay çıkarmıştı"
Başkan Şevket Sever, geçen hafta Eyüpspor ile Kızılcahamam İlçe Stadı’nda oynadıkları müsabaka esnasında da hiçbir neden yokken protokol tribününde kendisine tahsis edilen en ön sıradan kalkarak, kendisine küfür edildiği iddiasında bulunarak, arka sıradaki koltuklara doğru yönelmiş, bu sırada hakaretler savurarak gerek protokol tribünü, gerekse seyircilerin bulunduğu tribünleri tahrik ederek arbede yaşanmasına sebep olmuştur. Sergilediği bu centilmenlik dışı tavır ve hareketleri nedeniyle kulübümüz ve yetkililerinin
 sebepsiz ve haksız yere ceza almasına sebep olmuştur."


"Olayı Eyüpspor camiasına mal etmiyoruz"
Eyüpspor Kulübü Başkanı Şevket Sever’in her iki müsabakada sergilediği tavır ve davranışları kendisine yakıştıramadıkları bildirilen açıklamada, "Ev sahibi olarak Kızılcahamam’da oynanan müsabaka öncesi ve esnasında Eyüpspor Kulübü ve kendisine karşı gösterdiğimiz tüm misafirperverliğe karşın, sportif neticeye dayalı olarak her iki maç için sergiledikleri tutumu üzüntü ile karşıladık. Kulübümüze karşı sergilenen bu olumsuz durumu Eyüpspor camiasına mal etmek, her zaman dost ve kardeş kulüp olarak gördüğümüz Eyüpspor Kulübü’ne karşı büyük haksızlık olur. Bu nedenle bu olumsuz tavrı sayın başkanın kişisel tavrı olarak kabul ediyor ve kendisini kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.


Yerel Futbol Sitesi

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus