20 Aralık 2010 12:36

Kuştepespor başkanına ağlıyorBir insan mütevazi semtinde, mütevazi Kulübünde sevilirse ancak Nazım Bülbülkaya kadar sevilebilir. İkisi erkek, biri kız üç evlat sahibi olan Nazım Bülbülkaya 60 yaşında haziran ayında yapılan kongre ile tekrar geldiği sevgili kulübünde herkesin tek hedefi olan "Güçlü Kuştepespor" için yola çıktı. Şişli Belediyesi Meclis üyesi olarak tempolu hayatına Kuştepespor Kulübü başkanlığını da ilave ederek çalışmaya başladı.

Beyefendiliği, babacan tavırları herkes ile arkadaş olmasıyla, hastalığını hatırlatmıyordu bile. Kendisi kanser idi. Ama bir başka hastalığı önde idi: Kuştepespor aşkı ve Kuştepeli olmanın hazzı.

Yalnız benim değil o herkesin dostu idi. 10 yıla yakın başkanlık yapması, tekrar göreve gelmesi, her zaman gülmesi, rahmetli ağabeyi Saadettin Bülbülkaya'dan kendisine mirastı. Bir aile semti ile bütünleşirse ancak böyle bütünleşirdi…
Cenazesi Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP İlçe Başkanı, meclis üyeleri, İstanbul amatör spor kulüpleri temsilcileri ve Kuştepe halkının katılımıyla Merkez Camii’nden kaldırılarak ikindi namazından sonra Ayazağa Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Spor dünyası çok değerli bir evladını toprağa verdi. Mekanı cennet olsun. O bir beyefendiydi. Örnek kişi, örnek başkan olarak gönüllerde yer etti. Allah ailesine, Kuştepe Spor Kulübü’ne sabır versin. Allah rahmet eylesin.

YAZI-FOTOĞRAFLAR: ORHAN BUDAK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus