21 Kasım 2013 02:57

Kurtköyspor, Kavacıkspor’a tepkili


İstanbul 1.Amatör Lig 16.Grup ekiplerinden Kurtköyspor, geçtiğimiz hafta deplasmanda oynadıkları ve 2-1 mağlup oldukları Kavacıkspor maçında yaşananlardan dolayı bir açıklama yayınladı.Kurtköy Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nun açıklamasında şu ifadelere yer verildi.


 


Küfürlere maruz kaldık
Kurtköy Spor Kulübü olarak 17.11. 2013 Pazar günü saat 14’da Kavacık Toprak Sahasında yapmış olduğumuz Kavacıkspor-Kurtköyspor 1.Amatör Küme 16.grup müsabakası esnasında tribünlerde ve stadın inşaat alanı tarafındaki tel örgülerin bulunduğu karşı tarafında aleni olarak içki içen taraftarların bulunduğu ve bu taraftarların ağzı alınmayacak küfürlerine muhatap olduğumuzu ve bu çirkin duruma karşı ev sahibi takım tarafından hiçbir güvenliğin ve önlemin alınmadığını bilgilerinize sunuyoruz.


 


Kavacıksporlular ilgisiz kaldılar


Kavacıkspor yetkililerinin gözleri önünde yapılan bu çirkin hareketlere karşı misafir takım olarak her türlü güvenliğimizden sorumlu olduğunu düşündüğümüz Kavacıkspor yetkililerinin ilgisiz tavırları camiamızı derinden üzmüştür. Ayrıca aynı kişiler tarafından maç sonrasında kulüp yöneticilerimiz, teknik sorumlumuz ve sporcularımıza yönelik küfürlü saldırı ve tehditlerine bulunulmuştur. Teknik sorumlumuz Mehmet Ali Aydın’ın yüzüne karşıda küfür edilmiş ve fiili saldırıda ve tehditlerde bulunulmuştur. Stattan ayrılırken ise otobüsümüz bu kişiler tarafından tekmelenip yumruklanmıştır.


 


Saha Komiseri görevi eksik yaptı
Kulübümüz yine aynı müsabakanın Saha Komiseri Mustafa Uyar'ın futbol sahalarında daha önce hiç rastlamadığımız ve şaşkınlık verici tavırlarıyla karşılaşmıştır. Oyuncu değişikliği için saha kenarında bekleyen oyuncumuz teknik ekibimizin tüm uyarılarına rağmen saha içerisinde telefon görüşmesi yaparak yaklaşık 4-5 dakika boyunca saha kenarında bekletmek gibi akıl almaz bir tavır sergilemiştir. Müsabakanın uzatma dakikaları oynanırken ise hakemin yedek topun saha içerisine alınması isteğine karşı sırtını sahaya dönmüş ve isteğe itibar etmemiş ve topu vermemiştir.


 


Futbolcumuz haksız yere rapor edildi
Bu tavırlarına karşı maç sonrası sadece sitemde bulunan futbolcularımızı ahlaksızlıkla suçlamış ve futbolcumuz Aydın Ateş'i haksız ithamlarla rapor ettireceğini belirtmiştir. Kulüp yetkililerimizin bu akıl almaz tavırlarına karşı gösterdiği tepkiyi gereğinden fazla abartarak maç içerisinde ve sonunda hakem heyetine hiçbir olumsuz tavırda bulunulmamasına ve teşekkür edilmesine rağmen maç sonrası hakemlere de baskı yapmak koşuluyla futbolcumuz Aydın Ateş'in rapor edilmesine neden olmuştur.


 


HABER: ALİ KEMAL DEMİR

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus