16 Ağustos 2017 01:27

KURBAN BEREKETİ YIL BOYU SÜRSÜN

İstanbul Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2017 yılında da devam ediyor.


2007 yılından bu yana “Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası” düzenleyen Türk Kızılayı ve kuruluşudan bu yana vekâleten kurban kesim kampanyalarında büyük hedefleri gerçekleştiren Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Bereketi Yıl Boyunca Sürsün” sloganıyla sesleniyor.

İstanbul Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2017 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve yurtdışındaki ihtiyaç sahiplerini kurban bayramında da yalnız bırakmayan İstanbul Kızılay, kurban etlerini de yardım kampanyaları çerçevesinde binlerce ihtiyaç sahibi ve mahzun gönüllerin sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak kampanya
sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı içinde değil, yapılan konserve çalışmaları sayesinde yıl boyu ete kavuşacak.
 
Bereket Yıl Boyu Sürecek
Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, Türkiye'de gerçekleştirilen ve dünyanın birçok ülkesine ulaştırılan kurban bağışları hakkında da bilgi verdi. Yıldırım, “Bağışçılarımızdan, “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganı ile topladığımız bağışlarımız sayesinde, bağışlanan tüm kurbanlarımızı konserve haline getirip yıl boyunca tüm ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. İstiyoruz ki bu bereket yıl boyu sürsün. Uygulayacağımız model ile bağışçılarımız sayesinde vekâleten kuralına ve usulüne uygun yapılacak kesimler ile hazırlanan kurban etlerimiz mazlum ve mahzun kardeşlerimize yıl boyunca, yurtiçinde ve yurtdışında ulaştırılacaktır inşallah.” şeklinde konuştu. Kampanya kapsamında yurtiçinde bir hisse bedeli 735 lira, yurt dışında ise 500 lira olarak belirleyen İstanbul Kızılay, binlerce ihtiyaç sahibinin sofrasına kurban bereketini taşımayı hedefliyor. 

Bağış nasıl yapılacak? 
Kampanyaya katılmak isteyen bağışçılar, vatandaşlar, bankalardaki İstanbul Kızılay bağış hesaplarına, www.istanbulkizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecek. Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından yararlanabilecek. Vekaletlerini Kızılay'a vermek isteyen yurt dışındaki vatandaşlar ise İstanbul Kızılay internet sayfası üzerinden bağış menüsünü kullanarak online ödeme
yapabilecek.

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı
Akbank Çekmeköy Şubesi
Şube Kodu: 1259
Hesap Numarası: 343434
IBAN NUMARASI: TR75 0004 6012 5988 8000 3434 34

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus