09 Mart 2009 12:51

Kırklareli'nde play-off günü


HABER: BENAN DİKER

3. lige Terfi Finali Belli Oldu:Yıldırımspor-Kırklarelispor

Vizespor'a şok 3-2
Kırklareli Şampiyonluğunu evinde oynadığı Kırklareli Sanayi beraberliği ile Babaeskispor’a kaptıran Vizespor, Babaeski’de oynanan ve normal süresi 2-2 sona eren maçta lig beşincisi Lüleburgaz Yıldırımspor’a uzatmalarda 3-2 yenildi. Oysa ki Sarı-Lacivertliler normal sezonun son haftasında rakibini 2-1 yenmişti. Yıldırımspor böylece sezonun en büyük sürprizlerinden birine imza attı.

Kırklareli Derbisinde Kırklarelispor Farkı 4-1
Kırklareli derbisi niteliği taşıyan play-off’un diğer maçında ligde oynanan her iki maçta yenişemeyen iki ekip karşılaştı. Ligi 4. sırada tamamlayan yeşil-beyazlı Kırklarelispor lig
üçüncüsü hemşerisi Sanayispor’u Babaeski’de oynanan maçta adeta eze eze 4-1’lik skorla rahat geçip finalde Yıldırımspor’a rakip oldu.

Alınan bu sonuçlarla Yıldırımspor ve Kırklarelispor takımları önümüzdeki Pazar günü finalde Çarşamba günü tertip komitesinin belirleyeceği tarafsız sahada Kırklareli’nin 3.lige terfi maçlarına katılacak 2.takımı olmak için karşı karşıya gelecek.

Süper Amatör'e Yükselme Play Off Yarı Finalleri

Büyükkarıştıran-Kırklareli Kaya 3-0
Alpullu’da oynanan maçta 1. Amatör B Grubu ikincisi Büyükkarıştıran favorisi olduğu maçta otoriteleri yanıltmayıp kendisine şans verilmeyen A grubu üçüncüsü Kırklareli Kayaspor’u oldukça rahat geçip süper amatör için final oynama hakkı kazandı.

İstasyon-Ertuğral Esen 4-1
Alpullu’da oynanan diğer maçta ise A Grubu ikincisi İstasyonspor B Grubu’nda son 4 haftaya 5 puan farkla lider giren fakat son dört maçını kaybedip ancak 3. olabilen ligin yeni takımlarından Babaeski temsilcisi Ertuğral Esenspor’u rahat bir skorla geçti: 4-1

Alınan bu sonuçlarla Büyükkarıştıranspor ve Kırklareli İstasyon takımları önümüzdeki Pazar günü finalde Çarşamba günü tertip komitesinin belirleyeceği tarafsız sahada Kırklareli’de süper amatöre yükselen 3.takım olma mücadelesi verecek.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus