13 Aralık 2010 10:26

Köşe: Umuda yolculuk devam ediyorTürkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'nun 30. kuruluş yıl dönümü, İstanbul'da görkemli bir geceyle kutlandı. Geceye katılan Sayın Barbaros Akkoyunlu, gözlemlerini Yerel Futbol ziyaretçileri için yazdı...

30 yıl önce Rıza Sümer ve yol arkadaşları ile çıkılan yolculuk, İstanbul’da bir başka kutlandı. TASKK’ın Yıldız Teknik Üniversitesi Hisar Tesisleri’nde WON Ajans’ın profesyonel ekibiyle katkı sağladığı, muhteşem menüsüyle gece; Amatör spor dünyasının duayenlerini bir araya getirdi. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Faruk Nafiz Özak’ın onurlandırdığı geceye, 2009 yılında amatörlere yaptığı destekle en iyi İlçe Belediyesi seçilen Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Fazlı Kılıç da renk kattı. Yemen Ekşioğlu, Adem Mat ve İSTFİT ailesinin misafirleriyle tek, tek ilgilendiği gece İstanbul’un nezaketini öne çıkarıyordu.

Ve sözümüz var; Geceye katılan il ASKF başkanları ve yönetim kurulu üyeleri,
“Türkiye’nin sporda en büyük sivil toplum kuruluşu olarak sporumuza katkı vermeye devam edeceğiz, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu,
Artık Türkiye’de sporun yönetiminde daha da etkin rol alarak, tüm spor dallarının vazgeçilmez bir paydaşı olacak. 30 yıllık geçmişimizin, ülkemiz tarihinin son 30 yılının bir yansıması olduğunun bilincindeyiz. 30’uncu yaşımızda yepyeni başarılara imza atacağız. Profesyonel başarıların çıkış noktasının amatör ruh olduğunu hep hatırlayacak ve hatırlatacağız. Türk sporunun yönetimine daha fazla değer katacağız. Daha uygar, katılımcı, daha da büyüyen bir amatör spor camiası için birlikte, daha da kararlı bir biçimde gönüllü olarak yolumuza devam etmeye söz veriyoruz” diyerek, Faruk Nafiz Özak, Rıza Sümer, Hüdaverdi Talay, Orhan Saka, Kemal Bektaş, Mehmet Baykan; kutlamaya katılan federasyon temsilcileriyle birlikte, kurdelası kesilen panoya isimleri ile birlikte attıkları imzalarıyla birlikte yemin'e söz verdiler.

‘Doğum günleri pastasız olmaz’ esasına dayanılarak kesilen 30.yaş damaklara başka bir tat verdi. İstanbul’un TFF’de gözü ve ayağı olan Ali Düşmez’in muhteşem çabası konuklarını rahat ettirebilme adına görülmeye değerdi.
Şu ana kadar hiç bir kutlamada göremediğim nezaketini sergileyen Sayın Mehmet Baykan; finali her zamanki mütevazılılığıyla yaptı. Salonda davetli adına kimsenin kalmadığı dakikalarda hizmeti ve servisi gerçekleştiren tüm çalışanları çağırıp pistin ortasında konuşma yapıp resim çektirmesi emeğe verilen saygı diye nitelendiriyor ve mütevazı tavrından dolayı amatör bir ruhla çıkılan bu yolda yolunuz açık olsun diyerek Mehmet Baykan Başkana başarılar dileyerek saygımızı sunuyoruz.

YAZI: BARBAROS AKKOYUNLU

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus