09 Aralık 2011 11:24

Köşe: Stadın alınması ilçe sporuna ihanettir!


Son günlerde bir dizi hareketliliğin ardından Silivri Stadı metazori bir şekilde Silivrispor’a ve Silivri Kulüpler Birliğine çakılmaya çalışılıyor. Mevcut Silivrispor yönetimi giderayak Silivri’nin üstüne bir yük bırakmaya hazırlanıyor. Bana göre dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur Silivri Stadı’nın tüm yükünün Silivrispor’a ve Kulüpler Birliğinin üstüne yüklenmesi.

 
 
Gereksiz yere risk alınıyor
Bilinen ya da bilinmeyen gerçekler var Silivrispor’da. Kimi kendince iyi bir iş başardığını anlatabilir lakin bu durum ekstra bir yükten ileriye gidemez. Stadın işletmesini aldığınızda sadece ve sadece maddi bir yük alırsınız. Bu bir iş değildir. Bir hizmet ise asla değildir. Şuan yol yakınken bu çıkmaz yoldan dönülmelidir. Silivrispor ve diğer tüm takımlarımız mevcuttaki stadı zaten sorunsuz kullanmaktadır. Şimdi ne oldu da stadı alma sevdalısı olduk.

Bugüne kadar hiçbir kulüp şikayetçi değilken bundan sonra gelecek olan şikayetlerden kim sorumlu olacak? Mustafa Saral ve yönetimi bana göre büyük bir kazık atacak giderayak ilçemin sporuna. Başta da belirttiğim gibi bizim ilçe spor kulüplerimiz istediği zaman istediği saatte ücretsiz olarak kullanmakta olduğu tesisi için neden para ödesin, bu kadar zengin mi Silivri acaba? İhale aşamasında olan tesisin işletmesini ise Silivri Kulüpler Birliğinin üstüne yıkmak da bir başka kazıktır. Hizmet bu değildir. Devletimiz amatör spor kulüplerinin kullanımı için ücretsiz açtığı bir tesisi bizler ihale bittikten sonra Silivrilinin parası ile kullanacağız.

Silivri Kulüpler Birliğinin bütçesinin tartışıldığı bir ortamda ikinci bir yük ağır gelir Silivrilinin bütçesine. Derdimiz yokken bir dert daha sahibi olacağız yok yere. Sonra da bir eksiklikte ve aksaklıkta ise sallayacak yeri bulmak zor olmayacaktır sanırım. Stadın kullanımı için Silivrispor’un bir yaptırımı olamayacaktır. Burada ihale bittikten sonra Kulüpler Birliğine devredilecek ve işletme birliğin elinde olacak. Olmasın! Bu zamana kadar ne gibi bir eksiğimiz vardı ki stat ile ilgili. Herhangi bir kulübün bir sıkıntısı yok iken durduk yerde bir sıkıntı aramanın olmayan derdimizin üstüne dert eklemenin mantığını biri bana anlatsın isterim.

Yıllık 70-80 bin TL ekstra yük gelecek
Silivri Stadı’nın kullanımı Silivri kulüplerindedir zaten, bunu inkâr eden yok. Durduk yerde bedava kullandığın tesis için para ödemenin mantığı da yoktur. Yol yakından birileri bu anlamsız ve maddi kayıplarla sonuçlanacak olan projeden vazgeçmek zorundadır. Tesisin kullanımı için Silivrispor il gençli ve spor müdürlüğüne ne kadar para ödemiştir ki? Ya da diğer kulüplerimiz ne kadar ödeme yapmıştır. Ücretsiz kullandığın bir tesis için yeni sezonda yaklaşık olarak yıllık 70-80 Bin TL ödemenin gereği var mı? Bu kadar zengin miyiz biz? Atılan kazık ilçe sporunadır ki bu da büyük bir kazıktır. Yıllık maliyeti Silivri Kulüpler Birliğine veya Silivrispor’a 70-80 Bin TL’yi bulacak gereksiz bir yatırımı bize dayatmanın gereği var mıdır? Bedava kullandığımız Silivri Stadı’nın birçok eksikliklerini zaten Silivri Belediyesi maddi manevi gidermektedir. Silivri Stadı’nın kullanımı için verilmesi planlanan 70-80 Bin TL ilçe spor kulüpleri arasında adil bir şekilde pay edilebilir.

Stat zaten Silivri’nin sadece bu stadın tapusu gençlik müdürlüğünde. Bu stat ilçenin amatör sporu için yapıldı. Kimsenin burayı kaldırıp iptal edecek gücü yoktur. Ben derim ki Silivri Stadı’nın Silivrispor’a ve dolayısıyla Silivri Kulüpler Birliğine devri ilçe sporuna vurulacak bir darbeden öte gidemez. Statla ilgili bir sorun olduğunda şimdi tek muhatabımız İlçe Spor Müdürüyken ihale bittikten sonra Birlik ve Belediye olacak, dolayısıyla yıpratılmak istenen Bora Balcıoğlu ve Özcan Işıklar isimleri olacaktır... Bu planlı bir provokasyondur. Ne gereği var derler adama paranız mı çok o zaman tesis yapın. Yıllık 70-80 Bin TL bedava kullandığımız bir stat için ödeme yapacağımıza bu parayı bir yerlere küçük bir tesis yapmak için kullanabiliriz.

Bu konu ile ilgili yarın devam ederiz artık…

YAZI: ENGİN AKIN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus