19 Ekim 2012 03:37

Köşe: Mutlak galip gelmek şart


Futbol ve futbolculuk hayalleri kuran yeni nesil için bir umut, futbolseverler için bir özlemdi. Kulübü tekrar profesyonel lige çıkarmak adına 18 yılda neler yapmadık ki. Kimimiz nutuk attı, kimimiz gele attı. Sadece bu aralar zor günler geçiren bu günkü ekibin bir kısmı ter attı. Can attı icraat yaptı.

Transfer takviyesine rağmen 3. Ligde zorlanıyorlar. Futbol günlüktür, skora endekslidir. Profesyonelliğin acımasız soğuk yüzü ile karşı karşıyayız.

Bir takım önlemler operasyonlar gündeme geliyor. 10 günde oynanacak 3 maç bu ekibin kaderini belirleyecek. Şöyle bir bakıyorum bu zor günlerde yanlarında kim var, kim güveniyor, kim destek veriyor.

Ne yazık ki sadece seyirci kalıyoruz. Oysa böyle durumlarda bir ziyaret, bir yemek biraz manevi destek primden daha etkilidir. Silivri’de futbolla ilgili birçok kurum ve kuruluş, dernek, veteran, eski futbolcu var ama hepsi tam siper…

Bir tek Silivri Fenerbahçeliler yani SİLFEB hepsi tam kadro takıma verdikleri yemekle bu zor günlerde yanlarında olduklarını ve maça pankartla geleceklerini açıkladılar. Hiç temenni etmiyorum, aklımdan bile geçirmiyorum ama bu maçtan da iyi sonuç alamazsak bu bayram kurban kesmemize gerek kalmayacak.

“Efsane ekipten birkaç kurban verdik” deriz helalleşiriz.

Ayrılacak olanlara “Silivrispor için ne yaptın” diye sorulduğunda anlatacakları tarihe geçen şampiyonluk hikayeleri var. 

Peki, attığı zaman mangalda kül bırakmayan abilere “bu çocuklar için ne yaptınız” diye sorulursa ne anlatacaklar çok merak ediyorum.

İrfan Tuncay Aydın hariç onun anlatacaklarını ise bir başka gün paylaşırız sizlerle.


YAZI: ENGİN AKIN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus