03 Aralık 2010 12:52

Köşe: Dün Hocaydı, bugün o maçta Gözlemci!


Son 15 gündür bazı işlerim nedeniyle haftalık yazılarımı yazamıyorum. Aslında yazacak o kadar çok şey var ki; Sağolsun, Efkan Bucak’dan izin rica ettim ve bu hafta izin sürem soluyor. Ancak, gündemi takip etmekten de geri durmuyorum. Bu hafta da yazı hazırlayamadım. Fakat İstanbul İl Hakem Kurulu’nun açıkladığı Bülteni incelerken bir isim dikkatimi çekti. Sizlerle bunu paylaşma gereği duydum.


Osman Kadıoğlu ismini mutlaka duymuşsunuzdur. Kendisi Hakem Gözlemcisidir. Aynı zamanda Eyüp Otakçılar Lisesi'nin futbol takımının başarılı Antrenörüdür. Çok da iyi bir insandır. Fakat İstanbul İl Hakem Kurulu’nu Üyeleri, bilhassa Gözlemci atamalarından sorumlu Üyesi Muzaffer Urlu bu hafta öyle bir atama yaptı ki, görenler ve olayın iç yüzünü bilenlerin eminim ağzı açık kalmıştır.


Osman Kadıoğlu Hocamız, bu sezon, Süper Amatör Lig, 6. grupta mücadele eden Alibeyköy Parseller’in A takımın başına getirildi. 3 hafta önce de Yönetim Kurulu tarafından görevden alındı. Osman Kadıoğlu, Antrenörlüğü bırakınca tekrardan Hakem Gözlemciliğine döndü ve bu İl Hakem Kurulu, bu hafta Kazım Karabekir Stadında oynanacak olan Alibeyköy Parseller-THY maçına Osman Kadıoğlu’nu Hakem Gözlemcisi olarak atadı.


Türk Hava Yolları takımı ile Parseller’in ilk maçında Parseller’in Teknik Alan Kulübesinde bulunan Osman Kadıoğlu’nu, bu maçta Hakem Odasında görecek THY Teknik Direktörü Cemşir Muratoğlu ve Türk Hava Yolları’nın idarecileri acaba ne düşünecek diye hiç mi düşünemezsiniz Sayın Muzaffer Urlu?


Ya da değişik bir açıdan bakalım olaya. Maçın Hakemi benim Hakemliğini çok beğendiğim Bayram Başkan. Ancak Bayram Başkan, bu sezon çıktığı ilk maçta, daha doğru tabirle, Çatalca’da Parseller’in mağlup olduğu maçta, Parseller'in tarafının, “taraflı maç yönettiği iddialarına” maruz kalmıştı. Ben haliyle inanmadım bu iddialara. “Bayram, iyi Hakemdir” deyip geçtim. Ancak bu maçı kim kazanırsa, kazansın olan bizim Bayram Başkan’a olacak.


Parseller kazanırsa, THY konuşacak, Gözlemci bile onlardandı diyecekler, THY kazanırsa ise, bu sefer Parseller, "Bizim görevden aldığımız Hoca, Gözlemci oluyor ve yine bizi yakan adam da Hakemlik yapıyor" diyecekler. Olan yine benim gariban Hakem kardeşlerime olacak.


Şimdi maça 1 gün var. Osman Kadıoğlu’nu bu maçtan alın ve başka maça verin. Gözlemci maça ne kadar etki eder deyip de geçmeyin. Hakem odalarına bir Gözlemciler girer, bir de Saha Komiserleri. Onlar yanlış bir iş yapmazlar ancak bizim Amatör Futbol Camiamızda öyle garip insanlar var ki? Yapmasalar da yaptı derler.


YAZI: BURAK KURTULUŞ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus