31 Aralık 2011 01:41

Köşe: Bu sese kim kulak verecek?
Usta kalem Orhan Budak, İstanbul 1. Amatör Lig’de ikincilerin de Süper Amatör’e alınması konusunda görüşlerini dile getirirken, en azından bir play-off turu düzenlenmesinin gerekçelerini sıralıyor…
İstanbul 1. Amatör Lig grup maçlarının son haftalarına geldikçe heyecan artmakta. Birinciler, ikinciler guruplarında hatta üçüncüler bile dişe diş maçlar çıkartmaktalar. Ben seyrettiğim müsabakalarda bunu görüyorum ve hissediyorum. Hata yapmamak için o heyecanı yaşayan sporcuları kutlarım. Fakat bizim federasyon yetkilileri “Bu sezon her guruptan bir takım Süper Amatör Lig’e çıkacak” diyerek gençlerin önünü kesmek için onları hatalara sevk etmek için ellerinden ne gelirse yapmaktalar. Her sezon nedense böyle ilginç kararlar alarak yapmakta oldukları güzel işleri de gözden düşürmekteler.

Hatırlıyorum, zannedersem iki sezon öncesinde ödül töreninde böyle bir karar arifesinde sayın yetkililer Ankara ile konuşarak, “Bu sezon ikincileri Süper Amatör’e alıyoruz” demişlerdi ve o sezon ikinciler de bir üst lige çıkmışlardı. Amatör kulüpler anlayış bekliyorlar, destek bekliyorlar bu durumda kendilerinin bu istekleri karşısında kendilerini dinleyen yok gibi. Ama yanlarında olması gereken her ilçenin kulüpler birliği idarecileri olmalı, kendilerine destek vermeliler.
Play-off düzenleyerek iki takım alınsa bile bu spor kulüpleri için bir umut, destek ve güçtür. Sonra diyoruz ki şike oluyor. İkincilik ümidi kalmayan kulüpler istemeden zayıf bir kadro ile düşmeye aday takım karşısına çıksa bu sefer ne denecek?

Her türlü şaibeyi önlemek için bu kararı tekrardan gözden geçirmeli sayın yöneticilerimiz. Geçen sezon yapılan play-off müsabakaları bu sezon neden organize edilmiyor? Futbolumuzun gelişmesi ve her türlü şaibenin ortadan kalkması için sporcuların, yöneticilerin ve taraftarların şevkinin kırılmaması şart. Bir de her ilçenin kulüpler birliği acilen bu durumda spor kulüplerini destekleyerek bu yanlıştan dönülmesini sağlamalılar.
Spor dünyasının yeni yılını kutlar, başarılı bir sezon dilerim.

YAZI: ORHAN BUDAK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus