06 Kasım 2010 09:31

Köşe: Bizimkisi bir aşk hikayesiHayatımıza yön veren insanlar vardır, bu insanlar önce anne babalarımız sonrada öğretmenlerimizdir. Bizler gelişip büyüdükçe hayatımıza yön verenler becerilerimizi geliştirmek için sayısız insanlar her zaman ya yanımızdadırlar ya da karşımızda. Yemen Başkan çok samimi bir havada hayatını dostlarına anlatırken hem güldürdü hem de düşündürdü.Böyle bir kutlamayı bir başka biri eğer yapmak isteseydi ve kendilerinin konumunda olan biri zannederim ki bizlerden önce çok daha başka kimseleri davet eder büyük salonlardan birinde yapardı. Kendisini tanıdığımız Yemen Ekşioğlu olduğunu gördük mütevazi, sevimli ve görev yaptığı abileri, dostları ve arkadaşları olan Amatör Spor camiası çalışanları ile birlikte kutladı. Nerede kutladı icraat yapmakta olduğu yerde, Federasyonun Levent’teki binasında. Kulağımda kalan sözlerinden biri de çalışanlara idi, kendilerine şöyle seslendi: ”Arkadaşlar bizleri bekleyen 50 bin lisans işi var, şimdi herkes görev başına.“ Neşe içinde geçmekte olan dostları arasında bulunan başkan böyle bir günde dahi dikkat ettim 25 dakikada töreni bitirdi.

Siyasetçiler gibi davranmadı, “yok şunları yaptım ettim” diye kendileri de biliyorlar ki henüz amatör futbol dünyası standardını bulmuş sporcular rahat ve istenilen düzeyde bir ortama hasret kalmış olduklarından yapacağı daha çok işinin olduğu bilincinde. Bizler edindiğimiz intibalar ile sayın başkanın 40. yılında yanındayız, sporcuların yanındayız, kulüplerin yanındayız en çok da amatör spor kulübü yöneticilerinin yanındayız. Ben kendilerinden bazı sorunların cevabını debilde icraatlarını sorarak isteyeceğim.
Öncelikle  ne zaman amatör spor camiası birlik  ve beraberlik içersinde  olacak ve bizler AMATÖRLER EVİ’NDE ne zaman muamelelerimizi yaptıracağız?
Neden 600 lirayı ödemekte spor kulüpleri, her yıl bu miktar artarak devam edecek mi?

Sahalarımızda geçmişte olduğu gibi birilerinin çok ağır travmalar geçirmesini beklemekte miyiz ki sağlık sorununu halletmek için. Yazık değil mi sporculara bu sorunu halletmek için nasıl bir çaba içersindesiniz?
Toprak sahası olan spor kulüplerine ne gibi bir destek vermektesiniz. Belediyeler ile bu toprak sahaların sporumuza kazanılması için spor kulüplerine nasıl destek verebilirsiniz.Kırk yıl kolay değil ama amatör futbol camiasının oturmuş bir sistemi hala  yok böyle bir sistemi ne zaman oturtacaksınız.
Kulüpler amatör dünyada yaşama savaşı vermekteler. İstanbul amatör liglerine ismini verecek bir sponsorla anlaşamaz mısınız?
Hiç olmaz ise oradan gelecek mali yardım ile  şu transfer masrafları kulüplerin azaltılamaz mı?

Yemen Ekşioğlu başkanımız olarak hizmet vermektesin ama inan bunlar yeterli değil, bünyenizde çalışan dostlarımız gerçekten çok çalışmaktadırlar kendilerini kutlarım ama zannedersem 1952 yılından beri Türk Futboluna sayısız yıldız futbolcuları kazandıran Amatör Futbolumuz bu gün için bu babrikasını kapamıştır. Sizler ekibinizle bu fabrikanın liderisiniz her sahadasınız ama çare olmanız neşteri iyi vurmanız zor da olan spor kulüplerine yardımcı olmanız başta Büyük Şehir Belediyesi olmak üzere ilçe belediye başkanlarını amatör spora karşı hizmetlerini tetiklemeniz şarttır.

Sağ olun, hastaneler ile sağlık hizmeti veriyorsunuz ama sporcular bu hizmeti müsabaka sırasında görmek istemektedirler.
40 yıl dile kolay bu demek ki siz yedi yaşlarından itibaren futbolun içindesiniz. Birisi elinizden tutarak sokmuştur sizi mutlaka maçlara. Hayatınızda öyle insanlar vardır ki onların hakkını ödeyemezsiniz bu alemde yeni nesil de sizin hizmetlerinizin hakkını ödeyemezler. Değerli  Başkan çok şey yapmaktasınız ve daha öyle yapacak işiniz var ki ben kendi tespitlerimi aktarmaktayım. Birlik ve beraberlik içersinde ‘Amatörler Evi’nde’ 41 .yılını kutlamanı isterim.

“Hey Gidi Günler Hey” diyerek sözünüzü bitirdiğinizde ben de hizmeti geçen amatör camiaya gönülden hizmet eden herkesin böyle güzel günlerini kutlarım. Yemen Ekşioğlu olmak kolay değil, ama zor şartlarda spor yapmak da kolay değil. Çok çalışıyorsun Allah sizleri başarılı kılsın. Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi, öyle bir aşk ki hiç tükenmiyor artarak devam ediyor.

Değerli Yemen Ekşioğlu kalbimizde taht kurdun ama hizmetlerinle imparatorluğunla değil. Daima başarılı olmalısın dileğim bu. Sevgilerimle.

YAZI: ORHAN BUDAK

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus