27 Şubat 2009 03:35

Kocasinan'ın şimşek santraforu: Serkanİstanbul Süper Amatör Küme 2. Grup'ya Kocasinanspor bu sezon averajla ligde kalmayı başarsa ve zaman zaman istediği sonuçları elde edemese de dikkat çeken bir futbolcu vardı: Serkan Ünal (Fotoğrafta, oturanlardan soldan ikinci). İkizi Serdar'la birlikte kırmızı-siyahlı formayı giyen 23 yaşındaki forvet 20 maçta 13 gol, 10 asistle oynadı. Serkan, arkadaşımız Mertcan Turan'ın sorularını yanıtladı:

SÖYLEŞİ: MERTCAN TURAN

Öncelikle konuğumuz olduğunuz için teşekkür ederiz. O bildik, klasik soruyla başlayalım isterseniz. Futbola ilk nerede başladınız

Futbola ilk ikiz kardeşim Serdar ile beraber doğduğumuz Almanyanın F.C Horlischt takımında 7 yaşında başladık. Türkiyeye döndüğümüzde Yıldırım Bosnaspor'da futbola devam ettik.

Yıldırım Bosnaspor kariyerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye'ye geldiğimde 2001 yılında Yıldırım Bosnaspor alt yapısına katıldım. 2005 yılında ikiz kardeşim Serdar ile beraber 19 yaşındayken profesyonel sözleşme imzaladık. 2. Lig B Kategorisi'nde yarı sezonda çıktığım 6 maçta 2 gol attım, ikiz kardeşim Serdar ise 5 maçta 1 gol ile sezonu tamamlamıştı.

Yıldırım Bosnaspor da profesyonel oldunuz, herşey çok güzel gidiyordu. Takımdan ayrılma nedenleriniz nelerdi?

Sezonu tamamlamıştık. Yeni sezonda, yeni hoca ve yeni bir takım kurma amacındaydı yönetim. Yeni gelen hoca ile kişisel problemler yaşadık ve ayrıldık. Kardeşim Serdar ile askere gitmek zorunda kaldık. 1,5 yıl sonra askerden geldiğimizde diğer küçük kardeşimiz olan Yusuf'la beraber Kocasinanspor ile anlaştık.

İkiz kardeşiniz olan Serdar Ünal'ın ligin 5. haftasında Cankurtaran maçında sakatlanıp sezonu kapatması sizi etkiledi mi?

Serdar, çıktığı 4 maçta 3 gol atmıştı. İyi bir sezon geçiriyordu. Sakatlanması kendisi kadar takımı ve beni de çok üzmüştü. Ancak ne kadar üzülsek de biz futbolcuyuz, görevimiz sahaya çıkıp futbol oynamak. Ben inanıyorum ki Serdar sakatlanmasaydı sezonu daha iyi yerlerde bitirebilirdik.

Kocasinanspor ile geçirdiğiniz 1 sezonu nasıl değerlendirirsiniz?

Sezon benim için çok iyi geçti. Antrenörümüz Hasan Ayhan zaman zaman beni sağ açık ve forvette değitirerek oynattı. Çıktığım 20 maçta 13 gol 10 asist ile oynadım. Acısıyla tatlısıyla güzel bir sezonu geride bıraktım.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus