24 Kasım 2008 01:18

Küçükçekmece'de 'güzel' günler yakın


KÜÇÜKÇEKMECESPOR: 3 GÜZELCESPOR: 1

HABER-FOTO: YILMAZ AKTEPE
İstanbul Süper Amatör Küme 6. Grup’ta son haftaların formda takımı Küçükçekmecespor, evinde, şampiyonluk mücadelesi veren Güzelcespor’u 3-1 mağlup ederek çıkışını sürdürdü.
Küçükçekmece Metin Oktay Stadı’nda oynanan müsabakaya ilgi büyüktü. Küçükçekmecespor Kulüp Başkanı Ahmet Kurşun, İASKF Genel Koordinatörü Abdullah Kaya, Küçükçekmece Eski Belediye Başkanı Nurettin Şen ve Küçükçekmecespor’un 10 yıl formasını giyen ve kaptanlığını da yapan, aynı zamanda sanatçı Alişan’ın babası Hanefi Tektaş da müsabakayı izleyenlerdendi.
Metin Oktay Stadı’nın zeminin toprak olması dolaysıyla, bir gün önce yağan yağmur zemini balçık ve çamur haline getirmişti. Her iki takım oyuncuları da ayakta durmakta oldukça zorlamdı.
Karşılaşmaya hızlı başlayan ev sahibi Küçükçekmecespor oyunun ilk dakikalarında Güzelce kalesinde gol aramaya başladı. 11’de Yalçın’ın mükemmel vuruşunda topu Güzelce ağlarıyla buluştu ve Küçükçekmecespor 1-0 öne geçti. Mağlup duruma düşen Güzelcespor beraberlik golü için Küçükçekmece kalesinde gol aramaya başladı. Sarı-Siyahlılar aradığı golü 21. dakikada Samet’le buldu. Bu fıtbolcu, kaleci Mustafa’nın açıldığını gördü ve aşırma vuruşla topu ağlarla buluşturdu, skor 1-1 oldu.

Kalesinde gördüğü golün şokunu çabuk atlatan yeşil-beyazlı ev sahibi takım sağlı sollu ataklar geliştirmeye başladı. Bu ataklardan birinde, İlyas Küçükçekmecespor’u 2-1 öne geçirdi ve ilk yarı Yeşil-Beyazlılar’ın üstünlüğüyle kapandı.

İkinci yarıda oyun kontrolünü elinde bulunduran ev sahibi, birçok fırsattan faydalanamadı ancak yine de üçüncü golü buldu. 72’de Şenol Küçükçekmecespor’un üçüncü golünü attı: 3-1.
Üçüncü golü kalesinde gören Güzelce oyundan iyice koptu. İlerleyen dakikalarda her iki takım atakları da gol getirmeyince karşılaşma ev sahibi Küçükçekmecespor’un 3-1 üstünlüğüyle sona erdi.

STAT: Metin Oktay
HAKEMLER: Süleyman Uysal *** Mert Güzenge *** Mustafa Bilgili ***
KÜÇÜKÇEKMECESPOR: Mustafa** Yasin Budak** Ercan*** Harun*** Eyüp** (Burak*) Volkan**, İlyas** (Ulaş*) Şenol** Yalçın **** Erdinç** (Oğuzhan *), Yasin Türkyılmaz ***
GÜZELCESPOR: Yasin* Ali** (Tarık*) Tekin*** Cengiz* (Salih*) Emre* Yılmaz** Gökhan* Hakan** Samet** (H.İbrahim *) İlyas* Mithat**
GOLLER: Yalçın (11), İlyas (30), Şenol (72) / Samet (21)

Güzelce maçında Küçükçekmece taraftarı tek kelimeyle muhteşemdi.

Küçükçekmecespor Başkanı Ahmeh Kurşun (ortada), İASKF Genel Koordinatörü Abdullah Kaya (solda), Küçükçekmece Eski Belediye Başkanı Nurettin Şen (sağda)

İASKF Genel Koordinatörü Abdullah Kaya (sağda) ve Küçükçekmecespor’un 10 yıl formasını giyen ve kaptanlığını da yapan, aynı zamanda sanatçı Alişan’ın babası Hanefi Tektaş.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus