09 Şubat 2009 07:45

Kemahspor yarı finalde


KEMAHSPOR: 5 REFAHİYESPOR: 3

HABER-FOTO: ERDAL KAZAN
Erzincan 1. Amatör Küme’de A Grubu’nu ikinci sırada bitiren Kemahspor’la B Grubu’nu üçüncü basamakta tamamlayan Refahiyespor, Erzincan Merkez İlçe’deki Terzibaba Sahası’nda karşı karşıya geldi.

Kemahspor taraftarları maça 30 araçlık konvoyla gelirken, Refahiyesporlular da maça büyük ilgi gösterince futbolseverler tribünlere sığmadı. İki taraf davul-zurnalarla tribünleri bayram yerine çevirdi. Son derece centilmence takımlarını destekleyen iki taraftarları 90 dakika boyunca ve maç sonrası hiçbir olumsuzluğa meydan vermeyerek herkese örnek oldu.

İlk dakikalarda karşılıklı goller vardı. 3. dakikada Fatih Kemahspor’u 1-0 öne geçirirken Refahiye 12’de skoru 1-1 yaptı. 15’te Kemah bu sefer Cem’le golü buldu. 25’te Fatih skoru 3-1 yaptı.

Maçı bırakmayan Refahiye 30’da farkı bire indirdi ancak yalnızca üç dakika sonra Fatih’in soldan ortasında Kemahspor kaptanı Ziya kafa vuruşuyla skoru 4-2 yaptı. Ancak yine üç dakika sonra bu kez Refahiyespor bir gol buldu ve ilk yarı 4-3 bitti. Bu arada, Refahiye’nin üçüncü golünden sonra Kemahsporlu Alparslan ikinci sarı kartını görüp oyundan atıldı.
İkinci yarı sayı avantajına sahip Refahiyespor beraberlik için bastırsa da golü bulan Kemah oldu. 75’te Fatih sol çaprazdan güzel bir vuruşla skoru 5-3 yaptı, kendisinin de 3. golüne imza attı.

Maçın yıldızı Fatih 80’de ayağına aldığı darbeyle sakatlanarak oyundan çıktı. Oyuncu değişikliği hakları kullanıldığı için Kemahspor son 10 dakikayı 9 kişi oynadı. Buna karşılık Refahiyespor’da 87’de bir kırmızı kartla 10 kişi kaldı. Maç 5-3 biterken Kemahspor cephesi büyük sevinç yaşadı.

Çeyrek final toplu sonuçları şöyle:

Erzincan Bld-Kavakyoluspor: 4-1
Tercanspor – Fatih Teknik Lisesi: 2-1
Altunkentspor – Çayırlıspor: 2-1
Kemahspor – Refahiyespor: 5-3

Yarı Final eşleşmeleri:
Kemahspor – Tercanspor
Erzincan Bld - Altunkent

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus