17 Kasım 2017 11:55

Kelkit Hürriyetspor: Adalet bekliyoruz

Kelkit Belediye Hürriyet Spor deplasmanda oynadıkları olayı Artvin Hopaspor maçından sonra Facebook üzerinden bir açıklama yaptı.


Kelkit Belediye Hürriyet Spor deplasmanda oynadıkları olayı Artvin Hopaspor maçından sonra Facebook üzerinden bir açıklama yaptı. Kelkit Belediye Hürriyet Spor kulübü tarafından yapılan açıklama şu şekilde ; 

"12/11/2017 tarihinde Artvin-Hopa spor ile Hopada oynadığımız futbol müsabakasında Türk futboluna hiç yakışmayan holigan terörü yaşamış bulunmaktayız.Bu yaşatılan olaylar bizi ve Türk kamuoyunu derinden üzmüştür ve yaralamıştır. Otobüsümüz tahrip edilmiş,araç kullanılmaz hale getirilmiş ve araç hopada bırakılmış başka araçla takımımız Kelkit'e taşınmıştır .Yapılan acımasız saldırı sonucunda ikisi yönetici olmak üzere sekiz taraftarımız çeşitli yerlerinden yaralanmışlardır.

Spor ahlakı ile bağdaşmayan bu olayları yaşatanları, bu tür olayları amasız ve lakinsiz kimden gelirse gelsin güçlü bir şekilde kınıyor ve kabul etmiyoruz. Ülkemizin hiçbir yerinde de bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. 
Bu olayların bütün Hopa sporlulara ve hopalılara da mal edilmemesini rica ediyoruz. Hopaya misafir olarak gidip canı pahasınada olsa edepli ve terbiyeli bir şekilde takımımızı destekleyen sayıları 60 ı geçmeyen yönetici ve taraftarımızı cani gönülden kutluyoruz. 

Bu insanları savunmasız bir şekilde maçın 70.dakikasında yeterli plan yapıp, tedbir almadan tribün dışına çıkartarak orada koruyamayıp saldırıya mağdur bırakanları ve taşlı sopalı saldırıda bulunan futbol teröristlerini kınıyor, kim olurlarsa olsunlar biran evvel tesbit edilerek yargı önüne çıkarılmaları bundan sonra olası olayların önüne geçecektir. Bu vahşi olayın acilen aydınlatılmasını 

Kelkit Belediye Hürriyet Spor camiası ,tüm spor kulüpleri ve futbolseverler adına yüce Türk Adaletinden bekliyoruz.Bu süreçte üzüntülerini gerek telefonla gerek bizati bizleri ziyaret ederek ileten siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına,derneklere,muhtarlarımıza,sendikalarımıza, bizleri o cehennemin içinden çıkartan belediye başkanımız Ünal Yılmaza hopa dönüşünde bizleri zigana dağında karşılayan kaymakamımız Naif Yavuza özellikle kafilemimizi gece yarısına kadar bekleyerek bütün coşkusuyla bağrına basan cefakar Kelkit halkına sonsuz teşekkür ediyoruz. Hz.Mevlananın diliyle Bizlere taş atanları bizler güller ile karşılayacağız.

Kelkit Belediye Hürriyetspor Kulübü Yönetim Kurulu " 

Muhabir: Kemal Şişman

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus