23 Aralık 2008 12:16

Köşe Yazısı: Kalbim acıdı!YAZI: BARBAROS AKKOYUNLU

“Değerli sporcularımız sonunda heyecanla beklediğimiz A Genç Takım maçları başladı ve ilk maçımızı Pazar günü Bakırköyspor ile oynadık. Evet sevgili kardeşlerim oynuyoruz çünkü futbol bir oyun, bunun bilincinde olarak sahaya çıkacak ve oynadığımız oyundan zevk almaya bakacağız. Hakem abilerimiz, ablalarımız sizleri hiçbir zaman üzmek istemezler, bizlere nasıl saygı gösteriyorsanız onlara da aynı saygıyı gösterecek, kararlarına kesinlikle itiraz etmeyeceksiniz.
Şunu bilmenizi isterim ki kabul edemeyeceğimiz ve affedemeyeceğimiz tek şey küfür, kavga ve saygısızlıktır. Sizlerinde bunları yapmayacağınıza eminim. Kazanırsak abartmadan sevinecek, galibiyetin mutluluğunu yaşayacak, kaybedersek rakip takımdaki kardeşlerimizi tebrik ederek kol kola sahadan çıkacağız. Biz yöneticileriniz ve antrenörleriniz için her yeni sezon, yeni dostluklar edinebilmektir önemli olan. Ne mutlu sizlere ki yaşıtlarınızın gıpta ile baktığı, ülkemizin geleceği, zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı sporcu gençlersiniz, ne mutlu bizlere ki aileleriniz ve öğretmenleriniz ile birlikte siz ülkemizin geleceği gençleri yetiştiriyor, sizlere hizmet ediyoruz. Yeni sezonun, yepyeni dostluklar kazandırması, kazasız belasız sevgi ile dolu müsabakalar dileğiyle tüm vefakar ve cefakar amatör spor kulübü yöneticisi dostlarımın önünde saygı ile eğilir, tüm kardeş kulüplerimize başarılar diler ve tüm sporcu kardeşlerimin gözlerinden öperim. Saygı ve sevgilerimle... Başkan İlker BALÇIK”

Yorumlarıma geçmeden önce; genç futbolcu kardeşlerimin önce NUTUK'u, ardından da İlker Başkanımın bu muhteşemyazısını akıllarından çıkarmamaları dileklerimle derken,

Kalbim acıdı !

Bu çocuklar 1990, 1991, 1992 yani genelde 18 yaşı geçmemiş delikanlılarımız; Kağıthane Güllüoğluspor-Bakırköyspor A genç maçı… Muhteşem Soğuk bir hava Kağıthane Vadisi’nde, zaman zaman kuvvetli rüzgar zaman zamanda çocuklarımızı ve zemini ağırlaştıran yağmur… Biten bir pozisyon sonrası rakip futbolcu yerde, tribünden “Bırak gebersin, mahsus yapıyor o_ _ _ _ _ çocuğu” gibi muhteşem(!) kelimeler…

Ve sahada bundan güç alıp daha bir hırçınlaşan ev sahibi futbolcular… Saygıdeğer arkadaşlarım, Hani bir şarkı vardır, “Hepimiz kardeşiz, bu öfke ne diye” şeklinde, ne güzel söylemiş Mahsun.

Her şehit haberi geldiğinde ‘Hepimiz Mehmet’iz, PKK’ya yeteriz’ diyen bizler, futbol sahalarına çıktığımızdadağdaki militanlardan ne farkımız kalıyor? Hemen kılıçlar kınından çıkıyor.

Evvelden Vefa'da, Şeref Stadı’nda maç otobüsünde yenilgi sonrası bile öngörü değil, hoşgörü vardı. Maç sonundakin ve nefret yerini vallahi billahi sevgiye bırakırdı.Biz her gece Heybeli’de mehtaba çıkardık, şimdi rakip takımı ve taraftarları nasıl taşlarız diye yollara çıkıyoruz!

Kalbim acıyor!

Değerli teknik adamlarım, ne olur “Çocuklarımız internet cafe’lerde Polat Alemdar’lar, Muro'lar olarak yetişmesin” diyen bizlere yardımcı olun. Hocam bak, bu yazıyı okurken dudak büktün yapma...

Lütfen bak şimdide gülüyorsun.’Biz sevdamızın adını gençlerimiz koyduk’ diyen herkese,başımızla birlikte der saygılarımı sunarım.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus