11 Aralık 2008 01:51

Köşe: Çilekli Tesisleri örnek olmalı


YAZI: ORHAN BUDAK
6 Aralık 08 Cumartesi günü Beşiktaş Çilekli tesislerinde oynanacak olan Ortaköyspor-Avcılar Belediyespor Süper Amatör Küme maçını izlemek istedim. Çilekli Tesisleri, Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Beşiktaş Belediye Bakanı İsmail Ünal’ı kutlarım. Önce Çilekli Tesisleri’ni biraz tanıyalım ve sözü tesis sorumlusu Selçuk Karagül’e bırakalım:
“Tesislerimiz 2002 yılında Beşiktaş Belediyesi Çilekli Tesisleri olarak Beşiktaş ilçesi amatör spor kulüplerimizin ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü altyapısına hizmet vermek üzere açılmıştır. Belediye başkanımız çok titiz bir şekilde tesislerin bilhassa temizliğine hijyenik bakımına dikkat etmemizi tembih ederek, sporcu sağlığına çok dikkat etmemizi, her zaman bu hususta hassas olmamızı istemektedirler. İlçemizde 10 amatör takımımız haftada ikişer gün dönüşümlü olarak antrenman yapmaktadır. Tesislerimizde hafta sonları İstanbul amatör küme maçları oynanmaktadır. Dört soyunma odamız mevcuttur. Sıcak suyumuz, duşlarımız, tuvaletlerimizle sporcularımızın rahat etmeleri sağlanmaktadır.
Hakemlerimizin odaları, tesisler amirinin odaları ayrıdır. 1500 kişilik tribünümüz mevcuttur. Tesisimize bir tesis sorumlusu, iki temizlik görevlisi ve ayrıca güvenlik görevlimiz hizmet vermektedir.”

Bu bilgiler ışığında ben bir de şunu gördüm: Çilekli Tesisleri’nde sağlık ekibi hemen hizmete koşmakta. Sporcu sakatlandığı anda sağlık hizmetlileri bir anda ihtiyacı olan sporcunun yanında. Fotoğrafta görüldüğü gibi sedye lazımsa sedye, tekerlekli sandalye lazımsa tekerlekli sandalye… İşte beklediğimiz hizmet bu, ve bu her tesiste olmalı.

Sayın Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, spor camiası adına size teşekkür ederim.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus