19 Eylül 2017 12:27

Yüksel: Kartalgücü otobüsünden plastik mermi atıldı

İstanbul Süper Amatör Küme’de oynanan Ayazağaspor-Kartalgücü maçı sonrası konuk ekibin otobüsünün taşlanmasıyla ilgili ev sahibi ekipten bir açıklama geldi.


İstanbul Süper Amatör Küme’de oynanan Ayazağaspor-Kartalgücü maçı sonrası konuk ekibin otobüsünün taşlanmasıyla ilgili ev sahibi ekipten bir açıklama geldi.


Sarıyer temsilcisinin yönetim kurulu adına açıklamada bulunan İsa Yüksel, karşılaşmanın kısa süreli tartışmalara rağmen centilmence geçtiğini belirterek “Misafir takım yöneticileri stada ulaştıklarından itibaren başkanımız tarafından son derece güzel bir şekilde ağırlanmıştır” dedi.

Kartalgücü’nün haklı bir galibiyet aldığına vurgu yapan Yüksel, ortamın gerilmemesi adına ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ancak aynı hassasiyeti konuk ekipten göremediklerine vurgu yaparak şöyle devam etti: “Mücadele boyunca misafir takımın 6 numaralı oyuncusunun maç boyunca taraftarlarımızı tahrik etmesi ve maç bitiminde bağıra bağıra futbolcularımızı “Siz Kartal’a da geleceksiniz“ şeklinde tehdit etmesine bile aldırış etmeden rakibimizin staddan sorunsuz ayrılması için elimizden geleni yaptık. Sonradan öğrendiğimiz bir olay konusunda ise üzüntülü olduğumuzu belirtmek isteriz. Ne olursa olsun, ne yaşanmış olursa olsun rakip takım otobüsünün taşlanmasını asla ve asla tasvip etmemekle birlikte, rakip takım otobüsünden silahla plastik mermiler ateşlenmesini ve rakip takım futbolcularının ağıza bile alınmayacak küfürlerle Ayazağaspor’a küfür etmesini de asla tasvip etmiyoruz.”

Yüksel, Ayazağaspor olarak centilmenlikten hiçbir zaman ödün vermeyeceklerinin altını çizerek “Bugüne kadar evimizde misafir ettiğimiz takımlara davrandığımız gibi bundan sonra ki karşılaşmalarda da kazansak da kaybeksek de aynı misafirperverliği göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus