17 Mart 2009 01:45

Kartal'a UEFA standartında çim stat


Kartal'da bulunan Yunus Çavuşoğlu Stadyumu'nun zemininin yenileme işlemi tamamlandı. Toprak sahanın zemini değiştirilerek Türkiye Futbol Federasyonu tarafından suni çim haline dönüştürüldü.
Kartal Yunus Çavuşoğlu Stadyumu'nun yeniden hizmete açılış töreni Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, İstanbul Futbol İl Temsilciliği yöneticileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımı ile gerçekleşti.

Törende bir konuşma yapan Başkan Özgener, Kartal Yunus Çavuşoğlu Stadyumu'nun zeminin toprak sahadan pırıl pırıl bir zemine dönüştürülmesi ile hem Türk futboluna hem de amatör futbola önemli bir katma değer sağlandığını belirtti.
Özgener şöyle devam etti: "Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, UEFA standartlarında sentetik çime kavuşturulan stadyum, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da amatör futbola ve amatör futbolculara hizmet etmeye devam edecek. Türkiye Futbol Federasyonu'nu, bütçesini ve tamamen kendi yarattığı gelirleri son kuruşuna kadar Türk futbolunun mevcut ve gelecek ihtiyaçlarına harcayan bir kurum haline getirdik. Profesyonel ya da amatör hangi kulübümüz bize 'Tesis yapacağım', 'Bölgemde daha çok kız ve erkeğin futbol oynaması için fona ihtiyacım var' derse, tüm kaynaklarımızı seferber ediyoruz."

Özgener, amatör futbolun Türk futbolunun atardamarlarından biri olduğunu vurgulayarak, "Futbolcularımızın, idarecilerin alınteri ve emekleri ile devam eden amatör futboluna biz de Türkiye Futbol Federasyonu olarak her zaman destek vereceğiz. Amacımız amatör kulüplerin maddi külfetlerini azaltarak, lisanslı sporcu sayısını artırmak. Sayısı 4 bin 300'e ulaşan amatör kulüplere her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz. Uzun vadeli projelerimizin önemli bir halkasını oluşturan bu ve bunun gibi yeni modern tesisler 3 yılda ulaşmayı planladığımız '1 milyon lisanslı futbolcu' hedefine varma yolunda önemli kazanımlar sağlayacaktır" dedi.

Törende Mahmut Özgener'e Kartalspor forması hediye edildi.

Törenden sonra, Dudulluspor ve Esenlerspor, U14 İl Birinciliği maçında karşı karşıya geldi. Özgener, Dudulluspor takımıyla...

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus