15 Şubat 2009 03:06

Karlı zeminde zorla maç!HABER: MİRAÇ HASAN
Türkiye’de her sezon amatör müsabakalarda yaşanan ilginç ve aynı zamanda düşündürücü olayların biri bu haftasonu Edirne’de yaşandı.
Edirne 25 Kasım Stadı’nda Köprücespor ve Ayşekadın Gençlerbirliği U 14 takımlarının maçı için sahaya gelen maçın hakemi, sahanın zemininin karla kaplı olması, topun hareket halinde bile kar toplaması ve sahanın oyun çizgilerinin hiç belirli olmamasına rağmen; aynı zamanda futbolcu sağlığını göz önünde bulundurması gerekirken (bilhassa müsabakanın küçük yaş grubu maçı olmasına dikkat), “Ben gerekli yerden telefon aldım, müsabakayı oynatacağım” dedi ve başlangıç düdüğünü çaldı. İlk 35 dakikalık süre de futbolcular adına adeta işkence gibi geçti.

Müsabakanın ilk yarısını tamamlayan maçın hakemi, Köprücespor Başkanı Erdoğan Öztürk ve velilerin tepkilerine dayanamayarak ikinci yarıyı oynatmadi.
Görüşlerini dile getiren Köprücespor Kulüp Başkanı Erdoğan Öztürk (fotoğrafta), “Aynı şartlarda A Genç maçımız oynanmazken, maça 30. dakikada geldiğimde küçük çocuklarımın zor şartlarda sahada top oynamaya çalışırken gördüm. Edirne’de futbolun neden yerinde saydığını, neden futbol adına hiçbir şey üretemediğimizi şimdi daha iyi anladım” dedi.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus