27 Kasım 2013 03:05

Karakaş: Ali Düşmez istifa etmeli!


İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yetkin Karakaş yaptığı açıklamada, TASKK ve İASKF Başkanı Ali Düşmez’e istifa çağrısı yaptı.Yetkin Karakaş, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:


"Etik olarak istifası gerekir"
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, TFF Amatör Kurul Başkanı, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Vekili,  İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Spor Komisyon Başkanı olan Sayın Ali Düşmez AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladıktan sonra etik olarak yukarıda saydığımız görevlerinden istifa etmelidir.


“Tarafsızlığını yitirmiştir”
Her fırsatta sporun içerisine siyaseti karıştırmayacağını ifade eden Sayın Ali Düşmez AK Parti’den Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayarak tarafsızlığını yitirmiştir.


“Amatörler evi siyasete alet edilmemelidir”
İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Orhan Saka Amatörler Evi’nin hiçbir şekilde siyasete alet edilerek herhangi bir partinin irtibat merkezi ya da seçim irtibat bürosu olarak kullanılması, buralarda parti görüşmeleri yapılması, yemek ve kahvaltılar verilmesi asla kabul edilemez. Spora siyasetin karıştırılmayacağını ve bu konudaki hassasiyetimizi en iyi Sayın Ali Düşmez’in anlayacağını biliyoruz. Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Sayın Ali Düşmez derhal görevlerini bırakarak spor camiasının siyasete alet olmasını ve bölünmesini önlemelidir. Aksi taktirde telafisi zor olan bir sürece girileceğini anlaması gerekir. Kendisine Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecinde başarılar dilerim.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus