06 Aralık 2011 08:16

Karagümrük’ten cevap gecikmedi


Bölgesel Amatör Lig, 12. Grupta lider durumda bulunan Fatih Karagümrük, 4 Kasım 2011 Pazar günü Sakarya’da oynadığı maçta As Akyazıspor’u 2-1 mağlup etmişti. As Akyazıspor Kulüp Başkanı Yaşar Yazıcı’nın bu maçta Hakem’in kötü bir maç yönettiği ve Karagümrük lehine çalınan penaltının yanlış olduğunu ileri sürmesi üzerine, Karagümrük Kulübü adına Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Abdullah Bilik bir açıklama yaptı. 
Bilik, As Akyazıspor- Fatih Karagümrük maçının sahaya giren seyircinin Hakem saldırdığı anda tatil edilmesi gerektiğini ifade ederek, “sahada ürkek ve yanlı bir Hakem vardı, As Akyazıspor’a verilen penaltı ceza alanı dışında oldu ayrıca futbolcumuz Oğuzhan’ın atılması da Hakemin bir yanlışını başka bir yanlış ile örtmesidir ” dedi.

 
Bizi düşman gibi karşıladılar
As Akyazıspor- Fatih Karagümrük maçında yaşanan olaylar hakkında bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Abdullah Bilik, Akyazıspor taraftarının kendilerini adeta düşman gibi gördüklerini ve maç boyunca sürekli taraftarlarını tahrik ettiklerini ifade ederek, “Akyazıspor taraftarı bu maçta her türlü baskıyı oluşturmak istediler. Bizim taraftarımızı sürekli tahrik ettiler, provoke etmeye çalıştılar. Hakem’e baskı yaptılar. Ancak sadece Hakeme yaptıkları baskı sonuç verdi” dedi.
Bilik, “biz her maça kalabalık bir taraftar topluluğumuz ile gidiyoruz. Ayrıca olay çıkmasın diye taraflarımızı sürekli sakinleştirmeye çalışıyoruz. Ancak Akyazıspor taraftarının yaptıkları hiç doğru değildi. Bizi düşman gibi gördüler. Halbuki bizim seyircilerimizin onlara karşı en ufak bir sataşması olmadı” dedi.

 
Maçın tatil edilmesi gerekirdi
Ümit Abdullah Bilik açıklamasının devamında As Akyazıspor- Fatih Karagümrük maçının Hakeme saldırı olduğu anda tatil edilmesi gerektiğini iddia ederken, “Futbol Müsabaka Talimatı son derece açık, maçta her türlü olay var. Ev sahibi takımın Erdal adındaki tribün lideri sahaya atlıyor, Hakemin yanına kadar koşuyor, Hakemin boğazına sarılıyor ve darp etmeye çalışıyor. Bu esnada Hakemin, Yardımcı Hakemlerini de yanına alarak içeri girmesi ve maçın tatil edilmesi gerekirdi. As Akyazıspor taraftarı olduğu açıkça bilinen şahıs ve onu takip eden diğerleri, Hakemlerin ve bizim futbolcularımızın, can güvenliğini zedeleyecek davranışları sahanın içinde yaptılar. Bu olayla birlikte gerilen ortamda, As Akyazıspor’lu Yedek futbolcu Arda Kulübeden sahanın içine giriyor ve bizim futbolcumuzun boğazına sarılıyor ama Hakem hiçbir şey yapmayan futbolcumuz Oğuzhan’ı da oyundan ihraç ediyor. Hakem en başından hatalı. Alacağı güvenlik önlemleri herkese gerekli ama Hakem sadece kendisini düşünüyor. Sonrasını herkes gördü, Polislere dahi saldırdılar.” dedi.

 As Akyazıspor’un penaltısı komik
As Akyazıspor Kulüp Başkanı Yaşar Yazıcı’nın maçta net bir penaltılarının verilmesini iddia etmesi üzerine de, “Hakem, As Akyazıspor’a öyle bir penaltı verdi ki, bu kararı anlamak mümkün değil. Futbolcuları ceza alanına dahi girmeden düşürüldü ancak Hakem pozisyonu 3 metre içeri çaldı. Hakem her halde ceza alanı yayının ceza alanı içine dahil olduğunu düşündü!” dedi.

Hakem yetersizdi
Müsabakayı yöneten Yalova Bölgesi Hakemi Tugay Kaan Numanoğlu çok yetersiz kaldı. Zaten yetersiz bir Hakem olduğunu maç öncesinden öğrenmiştik. Bazı endişelerimiz vardı, bu endişelerimizde haklı çıktığımız için üzüldük. Bölgesel Hakem Kurulu’nun bu ligdeki maçlara en iyi Hakemleri göndermesi gerekir. Liglerde zorlu maçlara girildi. Maçlarda yapılacak en ufak bir hata, sonucu tahmin edilemez olaylara sebebiyet verir. Herkes daha dikkatli olmalı. Maçı bitirebilmek için her şeyi yaptı ancak bu Hakemliği ile fazla yükselemez. Bir maç 3 defa durur mu? Son durduğunda tam 20 dakika bekledik. Kendisini korumak isteyen Polis Memuru bile Ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Hakem dediğin biraz yürekli olacak. Oğuzhan’ı haksız yere oyundan atarak rakibe şirin gözükmek istedi ancak bunu bile başaramadı.


As Akyazıspor Kulüp Başkanına teşekkürler
Ümit Abdullah Bilik, bir konuyu ise önemle vurgulamak istediğini belirtirken, “maçta olanları unuttuk, sonuçta bu bir müsabaka ve yaşananlar saha içinde kalmalı. Biz Karagümrük Yönetim Kurulu olarak, As Akyazıspor Kulüp Başkanı Yaşar Yazıcı’nın maç boyunca bizlere yardımları, ilgi ve alakası ve nezaketinden ayrıca tarafımıza göstermiş olduğu ev sahipliğinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Sayın Başkan, hakikaten her türlü övgüyü fazlasıyla hak eden birisi. Kendisi ile tanışmaktan mutluluk duyduğumuzu bilmesini ve ikinci maçta As Akyazıspor Yönetim Kurulu’nu başta Yaşar Yazıcı Başkan olmak üzere Karagümrük’te en iyi şekilde ağırlamaktan onur duyacağımızı bilmesini isteriz” dedi.

Ümit Abdullah Bilik son olarak yanlı haberler yapan, kendilerini karalayan, “Karagümrük Çetesi” diye başlık atan ve taraftarlarına hakaret eden Sakarya medyasını da Karagümrük’ü daha iyi tanıyabilmeleri için ikinci maça davet etti.
HABER: BURAK KURTULUŞ

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus