19 Aralık 2014 10:16

KARAGÜMRÜK TARAFTARINA İLGİNÇ CEZATFF 2.Lig Beyaz Grupta bu hafta oynanacak Pendikspor-Centone Karagümrük maçı öncesinde ilginç bir karar verildi.

'6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğinin Önlenmesine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğinin 5.Maddesi gereği' denilen yazılı açıklamada maçın yüksek riskli olduğu hatırlatıldı ve alınan önlem duyuruldu

9 sene önceki olaylar hatırlatıldı
Ligde 2.sırada yer alan Pendikspor ile Teknik Direktörlüğe Ferruh Özgün’ün gelmesinin ardından çıkışa geçen ve Türkiye Kupasında da mücadele eden Centone Karagümrük’ün karşılaması öncesi toplanan Pendik İlçe Spor Güvenlik Kurulu, "iki Kulüp taraftarının da oldukça fanatik bir profile sahip olduğunu" öne sürdü ve iki takım arasında 2005 yılında Pendik’te oynanan karşılaşmada Karagümrük taraftarı ile Pendik Stadının etrafındaki mahalle sakinleri arasında arbede yaşandığını, Pendik taraftarının maç sonunda E-5 Karayolundan Fatih’e dönen Karagümrük taraftarına saldırdığını gerekçe göstererek, 'iki takım taraftarı arasında husumet var' gerekçesi ile konuk ekibin taraftarının maça alınmayacağını açıkladı.

Karagümrük cephesinde tepki var
Bu karar Centone Karagümrük cephesinde büyük tepki uyandırırken, kırmızı-siyahlı taraftar, 9 sene önceki olayların gerekçe edilerek takımlarının desteklemesinin engellediğini söyleyerek alınan bu kararın kabul edilemez olduğunu açıkladılar.

Emrullah efendi örneği
Güvenliği sağlamak yerine işin kolayına kaçan Pendik İlçe Spor Güvenlik Kurulu’nun bu kararı, II. Meşrutiyet döneminde iki defa Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilen Emrullah Efendi’nin şaka amacıyla söylediği sözünü hatırlattı: "Şu mektepler olmasaydı maarifi ne güzel idare ederdim" 


HABER: ALİ KEMAL DEMİR

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus