25 Ocak 2017 05:35

Karabekir-B. Kartal: İki dakikalık kritik randevu

Kural hatası olduğu gerekçesiyle 88. dakikasından itibaren yeniden oynatılacak olan Karabekirspor-Başakşehir Kartalspor maçının yeri ve tarihi açıklandı.


İstanbul Süper Amatör Küme 9. Grup'ta, kural hatası olduğu gerekçesiyle 88. dakikasından itibaren yeniden oynatılacak olan Karabekirspor-Başakşehir Kartalspor maçının yeri ve tarihi açıklandı.

Müsabaka, normal sezonun bitmesinin ardından 3 Şubat Cuma günü saat 15.00'te Ümraniye Belediye Stadı'nda sadece iki dakika oynanacak. Maç, Kartalspor'un 1-0 üstünlüğü ile devam edecek.

Her ne kadar 2 dakika olsa da karşılaşmanın duruma göre önem arz edebilir. Şöyle ki;

Şu anda grupta Karabekirspor'un 39, Hasköyspor'un 36, Başakşehir Kartalspor'un 34 puanı bulunuyor. Bu hafta Karabekir ve Hasköy karşılaşacak.

Senaryo 1:
Eğer Hasköy, Karabekir'i 2'den fazla farkla yenerse, şampiyon olması için son 2 dakikada Karabekir'in Başakşehir Kartal'ı yenememesi gerek. Eğer olur da Karabekir son hafta liderliği kaybetse de, Başakşehir Kartal karşısında atacağı tek gol, Ümraniye ekibini şampiyon yapar.

Senaryo 2:
Eğer Karabekir, Hasköy'ü yenerse Başakşehir Kartal Pazariçi Köprülü'yü yenerse Kartal 37, Hasköy 36 olacak. Bu şekilde Kartal gruptan çıkacak ancak o son iki dakikada Karabekir bir gol atarsa Kartalspor'un puanı 35'e düşecek, Hasköy çıkacak.

Senaryo 3:
Eğer Karabekir Hasköy'le berabere kalır, Başakşehir Kartal Pazariçi Köprülü'yü yenerse puanla 37-37 olacak. Bu durumda iki ekip baraja kalacak. Ancak Karabekir, o iki dakikada eşitliği sağlarsa skor yine Hasköy'e yarayacak.

Senaryo 4:
Hasköy, Karabekir'i 2 farkla yenerse iki takım baraja kalacak... Ancak yukarıda dediğimiz gibi eğer o son iki dakikada Karabekir bir gol bulursa şampiyonluk Ümraniyelilere gidecek.Hasköy ikinci olarak çıkacak.

Ne olmuştu?
Karabekirspor, 16 Ekim'de oynanan ve 1-0 kaybettiği maçta, kendi oyuncusuna ikinci sarından kırmızı gösterilmediği gerekçesiyle itirazda bulunmuş ve tekrar talep etmişti. TFF, 8 Aralık'taki kararında maçın 88. dakikasından itibaren oynanmasına hükmetmiş, Tahkim de 29 Aralık'ta bu kararı onaylamıştı. Araya giren iki haftalık kar tatili TFF'nin programlarını alt üst ederken bu kritik maç da son haftaya kaldı.

 

GRUBUN PUAN DURUMU

Yerel Futbol Sitesi

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus