06 Ocak 2017 11:55

Kahraman Şehidimizin çocukları Türk futboluna emanet

Burak Tolunay'ın lisansının bulunduğu İzmirgücüspor, Kahraman Şehidimiz Fetih Sekin'in kızlarının eğitim masraflarını karşılayacaklarını açıkladı.


İzmir Bayraklı Adliyesi önünde teröristlerle tek başına çatışarak büyük bir katliamı canı pahasına önleyen Şehit Trafik Polisi Fethi Sekin'in, 11 yaşındaki futbolcu oğlu Burak Tolunay için Altay ve Galatasaray kulüpleri resmi sitelerinden açıklama yaparak tüm eğitim masraflarını karşılayacaklarını belirttiler.

Şehit çocuğumuzun lisanslı futbolcusu olduğu Altay Spor Kulübü'nün pilot takımı amatör İzmirgücüspor Kulüp Başkanı Mahmut Gözüaçık da Yerel Futbol'a yaptığı açıklamada, şehitimizin iki kızının tüm eğitim masraflarını karşılayacaklarını, iyi bir eğitim almaları için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

'Genç yetenek'
İzmirgücü Başkanı Mahmut Gözüaçık, Burak Tolunay Sekin'in ulusal basında çıkan 'Altınordu futbolcusu' ifadesinin yanlış olduğunu; şehit çocuğumuzun kendi kulüplerinin lisanslı futbolcusu olduğunu, Altınordu Kulübü'ne denenmek için gittiğini fakat Altınordu'nun Burak ile yeteri kadar ilgilenmediğini bu nedenle futbolcularını geri çektiklerini ifade etti. Daha sonra Altay Kulübü ile yaptıkları protokol sonucunda Altay'ın pilot takımı olduklarını, Burak Tolunay'ı da Altay Kulübü'ne verdiklerini ifade etti. Ocak ayında başlayan ara transfer döneminde Burak'ın Altay'dan lisansının çıkacağını belirten Başkan Gözüaçık, bu elim olay yüzünden bunu transferin son günlerinde işleme koyacaklarını açıkladı.

Altay U11 Elit takımı ile idmanlara çıkan genç yetenek, santrafor mevkiinde oynuyor ve takım kaptanlığı yapıyor.

Başkan Gözüaçık, Burak'ın babasından vatanımıza emanet edildiğini, nisan ayında başlayacak olan ligde tüm İzmir'i Burak'a desteğe çağırdı.

Eğitim masraflarını Altay karşılayacak
7 Ocak 2006 doğumlu Burak Tolunay Sekin'in bu ara transfer döneminde Altay U11 Elit Takımı oyuncusu olacağını belirten Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ise şehidimizin ailesinin refahı için Altay camiası olarak ellerinden geleni yapacaklarını, Burak Tolunay'ın tüm eğitim masraflarını karşılayacaklarını ifade etti.

Galatasaray Kulübü ise koyu bir Galatasaray taraftarı olan Burak Tolunay için yaptı bildiride, "Galatasaray altyapısının kapıları,şehidimizin emanetine ardına kadar açıktır.Bu konuda eğitim bursu verilmesi dahi her türlü imkan Galatasaray camiasından Sekin Ailesi'ne ve Türkiye'ye sözüdür" ifadelerine yer verdi.

Burak Tolunay,yarın babasız ve acılı ama bir şehit oğlu olarak gururlu bir doğum günü geçirecek.Çocukları yetim bırakacak kadar acımasız olan tüm terör faaliyetlerini kınıyoruz.
Yerel Futbol olarak ,kahraman polisimiz Şehit Fethi Sekin'e Allah'tan rahmet, eşi ile üç evladına,silah arkadaşları ve milletimize sabır diliyoruz.

HABER: ARİF DOĞAN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus