25 Aralık 2014 10:55

'KAĞITHANE KULÜPLER BİRLİĞİ BİZDEN ÖZÜR DİLESİN'


1. Amatör Lig 7. Grup'taki 1863 Boğaziçi-Topçularspor maçının yankıları devam ediyor. Konuk ekibin yazılı açıklamasının ardından Günyamaçspor ve Kağıthane Kulüpler Birliği de olaya müdahil olmuştu. Topçularspor Kulübü de Kağıthane Kulüpler Birliği'nin açıklamasına yanıt verdi.

Eyüp temsilcisinin yazılı açıklaması şöyle:

"Deplasmanda karşılaştığımız 1-1 biten 1863 Boğaziçi maçında yaşadığımız haksızlıkların ve gördüğümüz yanlışların ardından bir basın açıklaması ile amatör spor kamuoyunu bilgilendirmiştik. Yaptığımız açıklamanın ardından hem 1863 Boğaziçi Spor Kulübü, hem de Kağıthane Kulüpler Birliği'nin yayınladıkları gerçeklerden uzak, hayal ürünü bildirilerin ardından kulübümüzce cevap hakkı doğmuştur.

Öncelikle 1863 Boğaziçi Spor Kulübü'nün yaptığı açıklamaya 2 gün sonra oynayacağı Günyamaçspor öncesinde cevap vermek istemediğimizi belirterek, 1863 Boğaziçi Spor Kulübü'ne yazılı açıklamalar yapmak yerine sahada konuşmalarını ve bizi yanıltmalarını öneriyoruz. Kağıthane Kulüpler Birliği'ne gelince; birlik olmanın verdiği bir reaksiyonla hareket ederek, yaşamadıkları ve görmedikleri bir hadisenin sonucunda taraf oldukları kulübün beyanı neticesinde yaptıkları açıklamanın ardından kamuoyunu yanıltmakla ciddi bir gafletin içine düşmüştür.

TFF'nin resmi sitesinde Günyamaç Spor Kulübü başkanı olarak halen daha İsmail Gündoğan ismi gözükmesi nedeni ile resmi sitemizin editörü yanıldığı için kamuoyunu yanıltmıştır. Günyamaç Spor Kulübü Başkanı'nı Muharrem Özen yerine İsmail Gündoğan olarak yazdığımız için hem İsmail Gündoğan'dan, hemde spor camiasından özür dileriz. İsimleri karıştırmış olsak da oynadığımız 2 müsabakanın ardından "Ben Günyamaçspor Kulübü'nün başkanıyım" diyen kişinin isminin Muharrem Özen olduğunu bilmesek de kendisinin kim olduğunu çok iyi biliyoruz.

'Videoları yayınlamak zorunda kalabiliriz'

1863 Boğaziçispor ile oynadığımız müsabakayı izlemeye gelen Günyamaç Spor Kulübü başkanın hakeme ettiği küfürlere yönetim kurulumuz ve sporcularımız utanarak tanıklık etmiştir. Kağıthane Kulüpler birliği yaptığı açıklamada tanıklık etmediği o küfürlerin edilmediğini beyan ederek,ahlak dışı bir eylemin sahibinden yana taraf olmuştur. Kağıthane Kulüpler Birliği bir kez daha Günyamaç Spor Kulübü başkanı Muharrem Özen'in küfür etmediğini ya da etmeyeceğini iddia ederse, 15 gün önce oynadığımız Günyamaç Spor Kulübü müsabakasında ettiği küfürlerin videosunu üzülerek yayınlamak zorunda kalacağımızı belirtiriz.

'Ciddi bir kurum olamamışlar' 
2011-2012 sezonunda 2. Amatör Lig'de oynadığımız Talatpaşaspor maçını hatırlatmalarını ise Kağıthane Kulüpler Birliği'nin ciddi bir kurum olamadığı gibi kurumsal da olamadığını gösterirken, tabiri caizse Kanarya Sevenler Derneği'nin bile yapmayacağı bir yanlışa imza atarak, bilgisiz ve belgesiz bir şekilde Topçular Spor camiasını şaibe altında bırakma gayretlerine hukuk önünde cevap vereceğimizi Kağıthane Kulüpler Birliği'nin ve tüm spor kamuoyunun bilmesini istiyoruz.

Topçular Spor Kulübü olarak 2011-2012 sezonunda Kağıthane takımları olan Hamidiyespor ve Talatpaşaspor ile aynı grupta yer alırken, 9 puan fark ile şampiyon olmayı garantiledikten sonra ligin son maçında ikinci olarak çıkma iddiası olan Talatpaşaspor ile deplasmanda seyirci baskısını hissettiğimiz sağlıksız bir atmosferde karşılaşıp müsabakayı 3-1 kaybetmiştik. O gün tüm olumsuzluklara rağmen takımımızın şerefli ve onurlu bir şekilde mücadele ettiğini bizler ve o gün Topçularspor formasını terleten sporcularımız ile birlikte kendi vicdanlarımızda çok iyi biliyoruz. 

Aynı sezon rekabet eden Kağıthane ilçesinin iki spor kulübü olan Hamidiyespor ve Talatpaşaspor'a 1'er maç kaybettiğimizi hatırlatıp, ligin son haftasından önce kendi aralarında oynadıkları maçın kendi kaderlerini tayin etmesinin sonucunda müsabakada mağlup olan Hamidiyespor 3. Sırada kalırken, galip gelen Talatpaşaspor ise 1 hafta sonra bize karşı aldığı haklı galibiyetinin ardından 2. olarak, halen daha mücadele ettiği 1. Amatör Lig'e çıkma başarısını göstermiştir.

'Kendi üyelerini töhmet altında bıraktılar'
Kağıthane Kulüpler Birliği üzerinden 3 yıl geçmiş bir sezonun ardından mevcut gündem ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bir senaryo üreterek,Topçular spor camiamızı karalama gayreti düşüncesi ile, yaptığı açıklama neticesinde, sadece bizim camiamızı değil, kendi kulüpler birliğinin üyesi olan Talatpaşaspor camiasını da töhmet altında bırakarak, spor kamuoyu önünde hem Topçular Spor Kulübü'ne, hem de Talatpaşaspor Kulübü'ne özür borçludur."

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus