21 Eylül 2017 01:41

İtalya'dan geldi, Beylerbeyi ile anlaştı

Genç sağ bek Sefa Boydaş geçen sezon bir dönem formasını giydiği Beylerbeyi SK ile yeniden anlaştı.


Genç sağ bek Sefa Boydaş geçen sezon bir dönem formasını giydiği Beylerbeyi SK ile yeniden anlaştı.

Futbola başladığı Kartal Orhantepespor ve akabinde transfer olduğu Cevizli Gençlergücü’nde alt yapı seviyesinde birçok şampiyonluk yaşayan 1995 doğumlu futbolcu daha sonra Van Büyükşehir Belediyespor’a transfer oldu. Bu ekibin U18 ve U19 akademi ligi takımlarında oynayan Boydaş daha sonra Anadolu Üsküdar 1908’in U19 takımında forma giydi, ayrıca bu ekibin A2 takımında da oynadı. İlk A takım tecrübesini Çavuşoğluspor’da yaşayan ve siyah beyazlı forma ile 12 asist, 4 gol performansı sergileyen Sefa Boydaş 3. Lig ekiplerinden Beylerbeyi’nin dikkatini çekerek 2016-17 sezonu başında bu ekibe geçti.

Bülent Korkmaz’la çalıştı
Türkiye’yi sarsan Reina saldırıları sırasında kulüpte olan ve olayda iki arkadaşını kaybeden genç oyuncu aralık ayında Beylerbeyi’nden ayrıldıktan sonra 3 ay İtalya’da eğitim aldı, Bologna U21, Ancona ve Messina takımlarıyla çalıştı.
Genç oyuncu yaptığı açıklamada “Sürekli yerel liglerde oynadım, bir takım şanssızlıklar nedeniyle kariyerimi üst liglere taşıyamadım. Buralara kadar kendi çabalarımla geldim. Sağ bek oynuyorum. Sürekli bindirmeler yaptığım için lakabım ‘Panzer’. Profesyonel Futbolcular Derneği kampında bir ay Bülent Korkmaz ve ekibinden eğitim aldım. Bülent Hoca bana ‘Panzer’ lakabını takmıştı. Maalesef futbolda şansım tutmadı ama kendimi göstermek istiyorum” dedi.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus