29 Ağustos 2006 10:14

İSTFİT'ten başarılı adım!Amatör Futbol Uzmanı Draco Malfoy, İstanbul Süper Amatör Lig gruplarını yorumluyor

Merhabalar Amatör Futbol tutkunları,
Geçen sezon terfi maçlarındaki saçma sapan eşleşmeler, alınan dramatik sonuçlar ve sadece bir İstanbul takımının (Tepecik Belediyespor) 3. Lig'e çıkmasının ardından bu sayfalarda, terfi maçlarına gidecek takımların belirlenmesinde kullanılan sistemin değişmesi gerektiğinin altını çizmiş, seribaşı sisteminin uygulanması gerektiğini ısrarla yinelemiştik.
Sanıyorum ki İstanbul Futbol İl Temsilciliği sesimizi duydu ve bu yıl statüyü değiştirdi. Artık İstanbul İl şampiyonu takım gitmek istediği grup merkezini kendisi seçecek. Ayrıca seribaşı takımlar aynı gruplara düşmeyecek. Artık Ümraniye-Tepecik gibi eşleşmeler yaşamayacağız! Aldıkları bu karardan dolayı İSTFİT yönetimini can-ı gönülden kutluyorum. İnşallah daha çok İstanbul takımını üst liglerde göreceğiz.
Gel gelelim bu seneki gruplara. Bu sene 12'şerli beş grup var. Aşağıdaki haberde gruplar verilmiş, dilerseniz şanslarını değerlendirelim:

1 Grup: Geçen yıl terfilerde yarı finalde Bağlum'a şanssız bir şekilde kaybeden Hadımköyspor bu yıl zayıf bir gruba düştü. Zorlanmadan terfi maçlarına giderler. Onları zorlayabilecek çapta sadece Balkan Yeşilbağlar, Zara Ekinli var. Çıksalın ve Çakmak ise süpriz yapmaya çalışacak. S. Birlik, Kirazlıtepe, Bostancı ve B. Çekmece düşmeme mücadelesi verir.

2. Grup: Ümraniye şampiyonluğun kesin favorisi. Taksim de sezon öncesi iyi görüntü veriyor ancak arkalarında yeterli destek yok. Hasköy ve İstiklal birşeyler yapabilme potansiyeline sahip takımlar ancak asla ve asla 3. Lig gibi bir hedefleri olamaz. Kadırga belki terfileri zorlayabilir. Diğer takımlar ise düşmemeye oynar.

3. Grup: Gerçekten çok zorlu bir grup. Beylikdüzü, Beşyüzevler, THY, Feriköy, İFA, Selimiye ve Vefa şampiyonluğa oynayacak takımlar. Feriköy ve Küçükpazar eski günlerini arıyor, birşeyler yapabilirler. Kaynarca, Ortaköy ve Rumelikavağı'nden ikisi küme düşer diye düşünüyorum.

4. Grup: Görece zayıf bir grup olmuş. Mecidiyeköy ve Yeniköy dışında terfilerde başarı hedefleyebilecek bir ekip yok. Geçen yıl terfilerde tribünden takip ettiğimiz bizim camianın takımı Özlemspor tam bir hayal kırıklığıydı, bu sene terfilere gidemezler sanıyorum. Silivri lige çok iddialı giriyor, bir sürpriz olabilir. Okspor ve Dudullu'ya da dikkat. Diğer takımların şansı yok.

5. Grup: Çekişmeli bir grup daha:... Karadeniz, Tuzla ve Ayazağa her daim iddialı ve güçlü takımlar. Dolayoba, Çekmeköy ve Avcılar ise iyi birer tehdit ve şampiyonluk yolunda bu takımlardan alınacak puanlar önemli. Yılların takımı Galata da iddialı giriyor lige ancak fazla bir şansları olamaz.

Tüm takımlara başarılıyor diliyoruz.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus