17 Aralık 2011 08:58

İstanbul Sinopspor 34.yılını coşku ile kutladı


İstanbul Süper Amatör Lig takımlarından, Küçükçekmece temsilcisi İstanbul Sinopspor 34. kuruluş yıl dönümünü coşku ile kutladı.


Küçükçekmece Belediyesi Nikah Sarayında geçekleşen kutlamalara, Sinop Valisi Dr. Ahmet Çengiz. Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Küçük çekmece Kaymakamı Orhan Öztürk, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve Başkan yardımcıları, AKP Küçükçekmece İlçe Başkanı Temel Karadeniz, CHP Küçükçekmece İlçe Başkanı Kemal Cebi, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpler  Birliği Başkanı Seymen Gençtürk ve yöneyim kurulu, İBB Gençlik Spor Müdürü Osman Avcı, CHP Küçükçekmece Belediye Meclis üyesi Oruç Oymak, SİNDEF Genel Başkanı Timuçin Oğuz, Yeşil Vadi Arsa Ofisi yönetim kurulu Başkanı Rafet Orhan, Sanatçılardan  Çılgın Sedat, Faruk K, Cemil Kaya ve Habibe , İstanbul Sinopspor Kulübü eski yöneticiler futbolcular ve kalabalık davetli katıldı.Aşçı, Desteklerinize ihtiyacımız var
Gecenin açılış konuşmasını İstanbul Sinop spor Kulüp Başkanı Ramazan Aşçı yaptı. Aşçı yaptığı konuşmada öncelikle burada sizleri konuşarak sıkmak istemiyorum zaten burada çok değerli büyüklerimiz var onlar zaten gerekenleri siziler söyleyeceklerdir. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımız göreve gelire gelmez ilk olarak altyapıya ağırlık verdik şuan 20 okuldan tam 500 sporcu kardeşimiz eğitimlerini sürdürmekte bunlar önümüze ki yıl 1000 bulacaktır. Buradan Küçükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Aziz Yeniay’a  İstanbul Sinopspor’a göstermiş olduğu desteklerden dolayı hepinizin önünde çok çok teşekkür ederim.


İstanbul Sinopspor olarak amacımız sporla birlikte metropol olan İstanbul’da hemşerilerimizle birlik beraberlik içinde gerek sportif gerekse spor dışında birlik beraberlik içinde Sinop insanına yakışacak güzellikleri sunmak İstanbul Sinop spor olarak önümüze büyük projeler koyduk bunları hayata geçirmek içinde siz değerli hemşerilerimizin maddi manevi desteklerine ihtiyacı var lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Bu gecede bizleri sizlerle buluşturan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’a, iş adamlarımızdan Rafet Orhan e Musa Can’a çok teşekkür eder iyi eğlenceler dilerim.

Yeniay, "Spor yapan kazanır"
Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniayda yaptığı konuşmada "öncelikle bu akşam spora gönül veren ve siz değerli Sinoplu güzel insanlarla birlikte olduğum için bizleri burada buluşturan emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Küçük çekmece Belediyesi olarak Eğitim, Kültür ,Sanat yanırsa Spora  ciddi yatırımlara yapmaktayız, İlçemizdeki Amatör spor kulüplerine yeni spor sahaları, Malzeme, Ulaşım konusunda lojistik desteklerimizi eksiksiz vermekteyiz burada çok büyük yetenekler var bizlerde bu yetenekleri Türk sporuna kazandırmak için  rahat çalışma imkanları sunuyoruz. Benin her zaman değdim gibi sporda kayıp etmek yoktur yapan kazanır diyerek İstanbul Sinop sporumuza başarılara diliyor hepinize beni dinlediğiniz için teşekkür ederim" dedi.

Sinop Valisi Dr. Ahmet Çengiz de yaptığı konuşmada  çok değerli Sinoplular ve Sinop gönül veren gurbetteki saygı değer hemşerilerim sizlerle burada bulunmaktan dolayı memnu niyetimi  dile getirmek istiyorum. Ben yaklaşık 1 yıldır Sinop’ta görev yapmaktayım Sinop insanı Vatanını Milletini yardımlaşmayı Dayanışmayı en güzel şekilde sunan güzel insanlar bende bu güzel insanlarda gurur duyuyorum. İstanbul Sinop Spor Kulübü gurbette biz Sinopluları en güzel şekilde temsil etmekte bizler ve sizler hep birlikte el ele verip Sinop sporumuzu daha iyi yerlere getirmek olacaktır. İstanbul Sinop sporumuza başarırla diliyor emeği geçenlere teşekkür ederim dedi.

Sponsorlara teşekkür plaketi
İstanbul Sinopspor'un 34.kuruluş yıl dönümü kutlamalarında sponsor olan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Yeşilvadi Arsa Ofisi yönetim kurulu Başkanı Rafet Orhan ve iş adamı ve Kemerburgaz Spor Kulübü Başkanı Musa Can’ geceye vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür plaketi verildi.


Faruk K hemşerilerini coşturdu
İstanbul Sinopspor'un 34.yaş günü kutlamalarında sanatçılardan Habibe , Cemil Kaya ve Faruk K bir birinden güzel şarkı ve Türkü söyleyerek davetlileri  doyasıya eğlendirdi. Sinop Boyabatlı olan genç sanatçı Faruk K, İstanbul’da hemşerilerimle olmaktan dolayı çok mutluyum yapılacak olan her türlü faaliyetlerde hemşerilerimin yanındayım dedi.

HABER-FOTOĞRAF: YILMAZ AKTEPE


Gecenin sunumunu yapan Halk Müziğinin genç sanatçılarından Habibe , davetlileri Ulu Önder Mustafa Kemal ve Şehitler ansına bir dakika saygı duruşu ve İstiklal marşının okunduktan sonra gecenin program akışını misafirlere aktardı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus