20 Aralık 2015 01:14

İstanbul Sinop skoru koruyamadı


İstanbul Süper Amatör Lig 4.Grupta İstanbul Sinopspor kendi sahasında ilk yarıda deplasmanda mağlup ettiği Gürpınarsporu karşıda 1 -0 önde olmasına rağmen skoru koruyamayarak karşılaşmadan 1-1 ayrıldı.
Ligin 17.Haftasında Küçükçekmece Metin Oktay sahasına gruptan alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren 15 puanlı İstanbul Sinopspor ile 14 puanlı Gürpınarspor takımları karşı karşıya geldiler.
8.Dakikada misafir takım Gürpınarsporlu Feyyaz sağdan orta şut karşımı topu rakip kaleye gönderdi kaleci Kadir zamanında çıkarak topu kontrol altına aldı.
11.Dakikada İstanbul Sinopspor da ortalan topu ceza sahası içinde Barış topu çok iyi takip ederek kafa vuruşu top Gürpınarspor ağlarına gitti ve ev sahibi bu golle 1-0 öne geçti.
13.Dakikada İstanbul Sinopsporlu Ömer atılan uzun topla rakip ceza sahasına girdi önündeki iki rakip oyuncuyu geçti sert şutu top yan direğe çarparak auta çıktı.
15.Dakikada sağdan ortalan topa ceza sahası içinde Gürpınarsporlu Feyyazın kafa vuruşu kaleci Kadir golle izin vermedi.
17.Dakikada İstanbul Sinopsporlu Ömer topla rakip kaleye doğru yöneldiği anda Gürpınarsporlu savunma oyuncusu faul yaptı. Takım kaptanı Oğuzhan’ın serbest vuruşu ceza sahası içinde Burak Canın kafa vuruşu top üsten auta çıktı.
23.Dakikada ev sahibi İstanbul Sinonpsporda günün başarılı ismi Ömer buluştuğu topu hiç bekletemeden ceza sahası içine ortaladı ortalan topu çok iyi takip eden Oğuzhan’ın kafa vuruşu top az farkla dışarı çıktı.
31.Dakikada sarı lacivertli takım İstanbul Sinopsporlu Ömer atılan uzun topla rakip savunma oyuncusunu geçti kaleciyi de geçti ancak topu ayağından fazla açınca top auta çıktı.
36.Dakikada misafir takım Gürpınarspor serbest vuruş kazandı topun başına geçen Feyyaz şık vuruşu top üsten az farkla auta çıktı.
39.Dakikada İstanbul Sinopspor da yine Ömer atılan ara pası ile rakip ceza sahası içine girdi topu ayağından fazla açınca kaleci Berkan zamanında çıkarak golle izin vermedi.
49.Dakikada ev sahibi Sinopsporlu Burak Can sağdan ortalan topu çok iyi takip etti bekletmeden sert şutu top üst direği yalayarak auta çıktı.
55.Dakikada misafir takım Gürpınarsporlu Feyyaz sağ tafradan topla buluştu kaleci Kadirinde açıldığını gören başarılı oyuncu yaklaşık 35 metreden şık vuruşu top kaleci Kadirin üzeriden süzülerek ağlara gitti ağlara giden bu golle misafir takım oyunda skoru eşitleyerek skoru 1-1 yaptı.
69.Dakikada misafir takım Gürpınarsporlu Feyyaz ceza sahası içinde kafalardan seken topu çok iyi takip eti gelişine vuruşu top üsten dışarı çıktı.
75.Dakikada İstnbul Sinopspor takım kaptanı Oğuzhan ara pası ile buluştu şık vuruşu kaleci Berkan topa iki hamlede kontrol altına alarak golle izin vermedi.
82.Dakikada Ömer ceza sahası dışından kaleyi karşıdan gördü sert şutu top kaleci Barkanın kontrolünde kaldı.
Karşılaşma karşılıklı atılan gollerle 1-1 berabere sona ererken her iki takımda sahadan birer puanla ayrıldılar.
Karşılaşma sonrası İstanbul Sinopspor Genel Sekreteri Yasin Şahin yaptığı açıklamada Bugün çok önemli bir maça çıktık. Kazanmak arzusu ile sahada çok iyi futbol sergilemeye çalışan futbolcularımızı ve teknik ekibimizi öncelikle tebrik ederim.
Şahin, Maçın Hakemi neden gece yarısı değişti.
Maç çok iyi başladık erkende gollü bulduk iki şutumuz direkten döndü galibiyet arzusu olan iyi futbol sergileyen bizdik. Ancak neden bilmediğimiz ve daha önce açıklanan bu maçın Hakemi Burak Kalkandelen gece son dakikada değişlik yapılarak Tolga Akbaba’yı bu maça atamışlar ve hakem kardeşimiz maçın böyle bitmesinde ciddi yönde katık’ı da bulunmuş oldu.
TFF Direktörü Fatih Terimin yapmayı planladığı yeni hamleler acilen yapılmalıdır. Kurular yönetimden ayrışmalı ve genel kurul tarafından ayrı ayrı seçilmelidir.
Bu hafta şiddet nedeni ile 10 Dakika Müsabakalar geç çıktılar ki bizde onlara yapılanlara karşıyız. Lakin çok kötüler ve kurallara göre değil psikolojik atmosfere göre maç yönetiyorlar. Öyle olunca da kalite olmuyor ve sporumuz gelişmiyor.
TFF yönetiminin acilen duyarlık göstererek Fatih hocaya el vermesi lazımdır. Aksi durumda hükümetimizin ve ne iş yaptığını bir türlü anlayamadığım Gençlik ve Spor Bakanlığımızın eyleme geçmesinden başka şansımız olmayacak gibi.
Unutmayalım bu iş en altlardan amatör spordan başlayarak gelişir. Aksi taktirde bir Arda Turan izlememiz mümkün olmazdır. Sadece meselenin bir yöne katkıda bulunmaya çalıştım, elbette çok yönlü bir mesele ve acil eylem planı gerektir dedi.
HABER. Yılmaz AKTEPE

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus