27 Kasım 2008 11:21

İstanbul SAL'da ilk yarının ardındanYORUMLAYAN: RIDVAN YILMAZ
İstanbul Süper Amatör Küme'de 1. Grup hariç diğer gruplarda ilk yarılar sona erdi. Yakından takip ettiğim Süper Amatör Lig'in bana göre değerlendirmesi şöyle...

1.Grup
Hayatımda gördüğüm en karışık gruplardan bir tanesi. Her an herkes birbirini yenebilir. Şu an kimin çıkıp kimin düşeceği belli değil. Örneğin geçen haftasonu grup lideri Sultanbeyli Belediyespor, orta sıralarda yer alan Pazariçi Köprülüspor'a kendi evinde 2-1 yenildi. Bu grupta en çok güvendiğim 2 takımdan biri olan Levent’in gidişatı beni çok şaşırttı. Kendi evinde Yeşil Esenyurt’a 2-1 yenildiler. Bu ligde çok şey olur ama benim favorim Ayazağa. Düşme mücadelesi ise İdealtepe, Tepebağ Kültür ve Reşadiye arasında geçecektir. Yeşil Esenyurt kesinlikle bulunduğu yeri hak etmiyor.

2. Grup
Bu grupta bulunan 2 belediye takımından biri şampiyonluğa diğeri kümede kalmaya oynuyor. Avcılar Belediye, Vefa ve Anadolu Hisarı şampiyonluk için yarışırken Bağlarbaşı’nın potadan düşeceğini düşünüyorum. Bu grup çok eğlenceli bir grup. Bu hafta tam 27 gol oldu. Golsüz biten maç yok. Bu sevindirici olduğu kadar düşündürücü. Ya defans oyuncuları çok kötü ya ofans oyuncuları çok iyi. En çok gol atıp en az gol yiyen Vefa’nın kesinlikle şampiyon olacağını düşünüyorum.

3.Grup
Bu grupta ilk yarı yeni bitmesine rağmen şampiyonluk adayı 2 takım gibi görünüyor. Bu yolda daha az hata yapan takım ipi göğüsleyecektir. Grup sonuncusu Sütlüce, Zara Ekinli’den aldığı 3 puan ile biraz olsun kendine geldi. Gürselspor ise gol yollarında etkisiz kalıyor. Lig başından beri 5-6 gol attılar. Orta sahası güçlü bir takım ancak hücümda etkisiz kalıyor. İstanbul Sinop takımı 10 gol atıp 8 gol yedi. Tam bir İtalyan takımı görüntüsü çiziyor.

4.Grup
Bayrampaşa Tuna’yı 1.Amatör’e düştüğü sezon yakından takip etmiştim. Özellikle kontratak oyunu çok iyi oynuyorlardı. Ancak bu sene savunma olarak pek iyi oynadıklarını söyleyemeyiz. Şampiyonluk yarışında Galata’nın geride kalacağını düşünüyorum. Bayrampaşa Tuna maçında oynadıkları futbol pek güven vermedi. Mutlak favorim Feriköy. Dikilitaş Feriköy’ün en büyük rakibi olur.

5.Grup
Diğer bir Bayrampaşa Takımı Bayrampaşaspor yarışı önde götürüyor. Arkasında Silivri, Selimiye ve Haliç görünse de gölge presine benziyor. Grubu lider olarak Bayrampaşa bitirir gibi görünüyor. Sonuncu Taksim, Bayrampaşa’ya karşı iyi mücadele etti ama yetmedi ve kalite farkı ortaya çıktı.

6.Grup
Kağıthane Güllüoğlu geçen haftaki 2-0’lık mağlubiyetin ardından İstinye karşısında aldığı galibiyet ile kendine geldi. Bakırköy ise Erok’a yenilerek büyük hayal kırıklığı yarattı. Sonuncu Dolayoba ligden çekildi. Şimdi, düşecek diğer 2 takım hangileri olacak sorusu soruluyor.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus