14 Ocak 2017 01:02

İstanbul bu hafta sonu futbolsuz kalmayacak

Bölgesel Gelişim Ligi(Akademi Lig) ile Türkiye Kadın Ligleri'nde bu hafta sonu oynanacak olan maçlar futbolseverleri bir nebze de olsa sevindirdi.


TFF İstanbul İl Temsilciliği, İstanbul'da yaklaşık bir hafta süren kötü hava şartları ve bu hafta sonu yapılacak olan Açık Öğretim Fakültesi sınavları nedeniyle amatör ligleri, TFF ise Bölgesel Amatör Ligi'nde İstanbul ile Marmara Bölgesi takımlarının ev sahipliği yapacağı 10,11 ve 12.gruplardaki maçları sahaların elverişsizliği nedeniyle maçları ertelemişti.

Ama bütün bu olanaksızlıklara rağmen İstanbul bu hafta sonu futbolsuz kalmadı. Merkezi liglerden olan Bölgesel Gelişim Ligi(Akademi Lig) ile Türkiye Kadın Ligleri'nde bu hafta sonu oynanacak olan maçlar futbolseverleri bir nebze de olsa sevindirdi.

Açıklanan müsabaka bülteninde; 20.Haftası oynanan Bölgesel Gelişim Ligleri'nde cumartesi günü U14 ile U15,pazar günü ise U16,U17 ile U19 maçları oynanacak.

Fakat müsabaka bülteninde yer alan bazı maçlar da gün içinde TFF tarafından iptal edildi.

Cumartesi günü Pendik Belediyesi Çamlık Stadı'nda oynanacak olan Pendikspor-Fatih Karagümrük U14 ve U15 maçları 1 Şubat tarihine, Sarıgazi Stadı'nda oynanacak olan Sancaktepe Belediyespor-Darıca Gençlerbirliği U14 ve U15 maçları da 4 Şubat tarihine ertelendi.

Pazar günü ise Bölgesel Gelişim Ligi maçları yanında Kadın Ligleri ile SSL(Sessizler Spor Ligi) maçları oynanacak.Bültende açıklanan Kemerburgaz Şehit Osman Yumuk Tesisleri'nde oynanacak olan Eyüpspor-Sakaryaspor U16 ve U17 maçları 5 Şubat tarihine,Pendik Belediyesi Çamlık Stadı'nda oynanacak olan Pendikspor-Fatih Karagümrük U19 maçı ise 1 Şubat tarihine ertelendi.
Ayrıca bültende 15 Ocak Pazar günü Fatih Mimar Sinan Stadı'nda oynanacağı açıklanan Fatih Karagümrük-Pendikspor U16 ile U17 maçları ise 14 Ocak Cumartesi günü Vefa Stadı'na alındı.

Bültende yayınlanan Kadınlar 3.Ligi müsabakalarından da iki tanesi ertelendi.Beşiktaş Belediyesi Çilekli Sahası'nda oynanacak olan Yeni Levent Konaklar-Zonguldak Gençlik Merkezi maçı 5 Şubat, Bahçeköy Orman Fakültesi Sahası'nda oynanacak olan Sarıyer Belediyesi-Kemer FK maçı ise 22 Şubat tarihine ertelendi.

Sessizler Spor Ligi'nde ise bültendeki tüm maçlar oynanacak.

Yerel Futbol olarak bu hafta sonu size tavsiye edeceğimiz iki önemli maç var.Balat Suni Çim Sahası'nda oynanacak olan BGL U14 maçında 45 puanlı lider Galatasaray, 41 puanlı grup üçüncüsü M.Başakşehir'e konuk olacak.Yine aynı takımların U17 maçında ise Florya Metin Oktay Sahası'nda bu defa 35 puanla grup ikincisi olan M.Başakşehir ,41 puanla lider Galatasaray'a konuk olacak.

Haber:Arif Doğan

 

 

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus