16 Mart 2009 12:56

İstanbul Bafraspor'dan örnek davranışİstanbul A Gençler Ligi 14. Grup'ta, ilk yarıda oynana Kadırgaspor-İstanbul Bafraspor maçında saldırıya uğrayan konuk ekip, Bayrampaşa'daki rövanç maçında fair-play dersi verdi. Kırmızı-Siyahlılar rakiplerini çiçeklerle karşılarken, 2006-2007 sezonunda almış oldukları fair-play ödülünün tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtlamış oldular.

İstanbul Bafraspor'un tecrübeli teknik adamı Mustafa Ünal yaptığı açıklamada, "Bizler örnek olan insanlar olmalıyız. Yapılan yanlışlıkların üstüne yanlış gidilirse istenmeyen sonuçlar ortaya çıkar. Kendini bilmez üç-beş kişi için camiaları birbirine düşürmek doğru değildir. Biz İstanbul Bafraspor ailesi olarak evimize misafir gelen hiçbir takımımızı zora sokacak hareketlerde bulunmadık, bulunmayacağız da. Zaten olması gereken de budur" dedi.

Ünal, "Amatör kulüplerin günümüzde ne zor şartlar altında hizmet vermeye çalıştığını herkes biliyor. Halen insanların bu durumları görüpte olaylara duyarsız davranmaları anlamsızdır. Bu nedenle İstanbul Bafraspor Teknik Direktörü olarak diyorum ki; Lütfen Ata'mızın 'Ben sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklı olanını severim' sözüne uyalım ve öyle hareket edelim" diyerek sözlerini tamamladı.

İlk maçtan sonra...
İkinci maçtan önce...

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus