31 Aralık 2007 04:17

İngiltere Amatör Liglerine Bakış


Old Suttonians, Plymouth Premier Amatör Ligi'nde ikinci sırada yer alıyor. Oralarda sentetik çim sahaların yerine çayırdan bozma futbol sahaları tercih ediliyor.

Bunu da yaptık! Avrupa'ya açılmamız Trakya'yla başlamıştı. Edirne'yi aşıp taa İngiltere Amatör Liglerine ulaştık. İşte Ada'dan seçme haberler...

Devon'da yeni lider Wellington
İngiltere'de Devon&Exeter Bölgesi 1. Amatör Kümesi'nde (Bir kıyaslama yapacak olursak, İngiltere 20. Ligi'ne denk düşüyor) 7. hafta maçları tamamlandı. Wellington Town, deplasmanda Heavitree Harriers'ı 4-0 yenerek 33 puanla, averajla da olsa liderliğe yükseldi. Haftaya lider giren Exeter C Service ise sahasında lig üçüncüsü Thorverton'a 4-2 yenilerek koltuğunu kaptırmanın üzüntüsünü yaşadı.

Haxby aldı başını gidiyor!
York Süper Amatör Küme'de Haxby United, sahasında Lyle Selby'yi 6-0'lık skorla geçerken zorlanmadı. Haftanın sürprizini ise deplasmanda Kartiers'le 1-1 berabere kalan Malton&Norton elde etti. Old Malton ise sahasında Dunnington'a gol yağdırdı: 8-3.

Wessex'e Fairy Vaults sürprizi
Plymouth Premier Amatör Ligi'nde lider Wessex, altıncı sıradaki Fairy Vaults'la deplasmanda oynadığı maçtan ummadığı bir skorla ayrıldı: 1-1. Buna karşın takım en yakın rakibinin 9 puan önünde lider. Ancak ikinci sıradaki Old Suttonians'ın bir maçı eksik.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus