12 Şubat 2009 10:54

İnegöl Yenicespor, yeni sezona hazır


HABER-FOTO: SERKAN ARSLAN
Geçtiğimiz yıl Bursa 2. Amatör Küme’de şampiyon olarak 1. amatör kümeye çıkan İnegöl Yenicespor önümüzdeki hafta sonu başlayacak lig öncesi sezon açılışını gerçekleştirdi.

Yenicespor sahasında yapılması planlanan sezon açılış töreni ve hazırlık karşılaşması hava muhalefeti nedeniyle iptal edilirken, dış transferde anlaşma sağlanan 8 oyuncu ile Yenice Belediye Başkanlığı’nda düzenlenen törenle sözleşme imzalandı. Törene Yenice Belediye Başkanı Ramiz Yiğit, Yenicespor Kulüp Başkanı Alper Kamacı, Teknik Direktör Murat Özduran ve yeni transferler katıldı. 2007–2008 sezonunu şampiyon olarak tamamlayarak 1. amatör kümeye çıktıklarını dile getiren Yenicespor Kulüp Başkanı Alper Kamacı, 2008–2009 sezonunu da şampiyon tamamlayarak süper amatör lige çıkmak istediklerini söyledi.

Süper amatör lig hedefi çerçevesinde daha önce profesyonel futbol oynamış olan 8 futbolcu ile anlaştıklarını dile getiren Başkan Kamacı, “Yine aynı çerçeve içerisinde daha önce kulübümüzde görev yapmış ve oldukça başarılı sonuçlara imza atmış olan teknik direktör Murat Özduran ile anlaşma imzalamıştık. Bu sezon mücadele edeceğimiz 5. grupta güzel işler başaracağımıza inanıyorum. Yenicespor olarak her zaman sporun ve fair-play’ın yanında olduk. Biz elde ettiğimiz başarıları alnımızın teriyle elde ediyoruz. Ayak oyunlarıyla işimiz olmadı ve olmayacaktır.”diye konuştu.

Geçtiğimiz sezon oynadığı 10 karşılaşmanın 9’unu kazanarak grup lideri olarak şampiyon olan ve bu yıl 1. amatör kümede mücadele edecek olan Yenicespor’a yeni sezonda başarılar dileyen Yenice Belediye Başkanı Ramiz Yiğit, “Yeni çıkan kanuna göre belediyeler amatör spor kulüplerine yardım yapabiliyorlar. Bizde bu çerçevede beldemizin temsilcisi olan Yenicespor’a elimizden gelen desteği verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Maddi, manevi her zaman yanlarındayız.”dedi. Yapılan bu konuşmaların ardından Ali Onur, Melih, Ramazan, Ergün, Volkan, Sadullah, Alper ve Cuma ile sözleşme imzalandı.

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus