01 Aralık 2014 10:24

İNANMIŞLIK EŞİTTİR GALİBİYET


Öncelikle Temsilcimiz Tekirdağspor'u almış olduğu güzel galibiyetten ötürü kutluyorum. Gerçekten güzel bir takım oyunuyla sahadan rahat bir galibiyet çıkardı ve önemli bir 3 puanı daha hanesine yazdırmış oldu.
Havanın yağışlı olması nedeniyle seyircinin az olmasını normal karşılamalıyız. Fakat Tekirdağspor yönetiminin özellikle bu sene işi çok sıkı tuttuğunu iyi biliyoruz ve görüyoruz. Örneğin içerideki maçlarda 1-2 gün önceden maç anonsları yapılıyor ve şehir havaya sokuluyor bu ciddi anlamda başarılı bir yöntem. Her ne kadar artık her şey sanal ortamda gerçekleşse de sanal ortam kullanmayan kişilerin de böylece maçlardan haberi olmuş oluyor. Açıkçası Tekirdağspor yönetimi bu itinalı çalışmasıyla her kesime ulaşıp insanların yıllar önceki Tekirdağspor ruhunu tekrardan canlandırmak istemesi alkışı hak edecek bir durum.Maç içine gelecek olursak temsilcimiz galip gelerek taraftarına 3 puan hediye etti. Ligde ki konumu itibariyle de ilk 3 içinde bulunan temsilcimizin liderle arasında sadece 2 puan kalmış durumda. Bu durumun ciddiyetinde olan Tekirdağspor takımı, Yönetimi ve Taraftarı artık her maçı final havasıyla görüyor. Böylede olması gerekiyor aslında çünkü bu özleme artık bu sene son verilmeli Tekirdağ gibi güzide bir şehir BAL'da olmayı hak etmiyor..


Tekirdağsporun seri galibiyetleri şehri havaya sokmaya başladı. Tabi bunun farkına yeni yeni varan siyasiler ve üst düzey kişileri maçlarda görmeye yeni yeni başladık. Size şöyle söylemek isterim iç saha maçlarına hepimizin gördüğü üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak sürekli geliyor kendisinin de Tekirdağspora olan düşkünlüğünü herkes iyi biliyor. Ama sadece Kadir Albayrak mı gelmeli maçlara tabiki de hayır. Zaman zaman Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ta maçlara gelmeye çalışan bir diğer isim. Ama bu maçta şunu gördüm ki eğer takım başarıya koşuyorsa demekki ciddi anlamda herkes bunun farkına varmaya başlamış. Genel olarak maçlarda Sayın Valimiz Ali Yerlikayayı pek göremezdik fakat bu maçta kendisi yoğun programından bir kesit ayırarak maça geldiler. Bu ciddi anlamda çok iyi bir şey protokolde Sayın Valimiz Ali Yerlikayayı, Vali Yardımcısı Mustafa Yeli,Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrağı ve Kulüp Başkanı Mustafa Aydoğduyu aynı karede görmek ciddi anlamda gurur verici bir durum. Ayrıca da herkesin taktirini toplayan bir birlik beraberlik görüntüsü oluştu. Bir takım Şampiyon olmak istiyorsa o şehrin önde gelenleri güçlerini tek çatı altında birleştirerek bunu takıma ve şehire hissetirmeliler bu şekilde en iyi başarı elde edilir. Tekirdağspor içinde umarım bu birlik beraberlik görüntüleri artık her maç olur olması ümidiyle..

BAŞARILAR TEKİRDAĞSPOR


YAZI: MURAT ÖZCAN

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus