20 Ocak 2017 12:42

SAL 2. Grup: İki eski profesyonel takım zirvede

Süper Amatör 2. Grup'ta işler kızıştı... Yukarıda Bakırköyspor-Dolayoba alt tarafta Selimiye Bostancı Vardar savaşı var


Bu grupta klasman grubuna kalmayı garantileyen ilk takım Küçükköyspor oldu. Klasman gurplarına kalacak 2.bilet için ise Bakırköyspor oldukça avantajlı konumda. 39 puanla 2.sırada olan Bakırköyspor, kalan 2 maçtan 1 puan çıkarması halinde en yakın rakibi Dolayoba 2 maçını kazansa dahi ikili averajla gruptan çıkan takım olacak. Bakırköyspor - Dolayoba arasındaki mücadelelerin ilki 3-3 sonra ererken. İkinci maçı ise Bakırköyspor 2-1 kazanmayı başarmıştı.

Küme Düşecek takımlarda ise Küçükçekmece haftalar öncesinden düşecek ilk ekip oldu. Düşecek diğer 2 takım ise Selimiye, Vardar ve Bostancıspor arasından çıkacak.


Selimiyespor düşmeye en yakın 2.aday olarak görünüyor. 16 puanda olan ve kalan iki maçını kazanması halinde puanını 22 ye taşıyabilecek olan ekibin yakalayabileceği en yakın rakibi Bostancıspor ancak Bostancıspor kalan 2 maçta 1 puan alması halinde ikili averajda ilk maçı 3-0 kazanan ikinci maçta da 2-2 lik beraberlik alan Bostancıspor sıralamada Selimiyespor'un üstünde kalacak.


Düşme potasındaki en kıyasıya çekişme ise Vardarspor ve Bostancı arasında yaşanacak gibi görünüyor. Bir beraberlik halinde Selimiye'nin üstünde kalmayı garantileyecek olan Bostancıspor'a ligde kalmak için ise bir puan yetmiyor. Bu hafta Bay geçecek olan Vardarspor son müsabakasını kazanırsa 20 olan puanını 23 yapacak. Bostancıspor kalan 2 mücadeleden 1 puan çıkarırsa Bostancı küme düşen ekip olacak.
Eğer Bostancıspor 2 mücadeleden birer puan çıkarır ve Vardarspor'da son maçını kazanırsa bu seferde ilgin bir şekilde ikili averajda da birbirlerine 2-1 ve 3-2 lik skorlar üstünlük sağlayamayan ekipler düşmemek için adeta ölüm kalım maçına çıkcaklar ve düşen son takım belli olacak.

YAZI: MELİH ÖZTÜRK

 

PAYLAŞ


YÜKLENİYOR

YORUMLAR

blog comments powered by Disqus